از هر دری سخنی

اقتصاد مقاومتی به گل نشسته

روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت: بحران مشروعیت رژیم ایران بسیار عمیق است. پس از چهل سال، حکومت ایران با ورشکستگی اقتصادی روبه‌روست و سیاست اعمال نفوذ در منطقه، که قاسم سلیمانی  یکی از معماران آن بود  زیر سؤال رفته است…

فیگارو افزود: ‌ پس از حمله به سفارت آمریکا در بغداد، حذف قاسم سلیمانی توسط یک پهپاد آمریکایی، پاسخ رژیم ایران با یک رشته موشک بالستیک علیه پایگاههای آمریکایی در عراق و سقوط بوئینگ اوکراینی منجر به فوران خشم مردم در ایران شد.

آمار‌های اقتصادی که محرمانه شدند!

مدتی است که دیگر آمار‌های مربوط به تورم، رشد اقتصادی، جزئیات درآمد مالیاتی و قیمت هفتگی اقلام توسط بانک مرکزی منتشر نمی‌شود. اما به جز این، دیگر چه آمار‌هایی چند وقتی است منتشر نمی‌شوند؟ (عکس زیر)

به گزارش تجارت‌نیوز، آمار‌های مربوط به جزییات صادرات غیرنفتی و واردات ایران نیز توسط گمرک طبق روال قبل منتشر نمی‌شود که اخیرا پدرام سلطانی، نائب رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران علت آن از زبان مسوولان احتمال سوءاستفاده دشمنان عنوان کرد بود.

درباره آمار تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی هم یلدا راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده بود که دیگر این آمار محرمانه شده است. اطلاعات و آمار‌های اقتصادی دیگری نیز هرکدام به دلایلی چند وقتی است که دیگر به صورت رسمی منتشر نمی‌شوند.

روحانی هفته گذشته طی سخنانی در گلشهر به وضعیت بحرانی و انزوای بی سابقه جمهوری اسلانی اعتراف کرد و با بیان این که امروز در سخت‌ترین شرایط قرار داریم، گفت: من فردی هستم که هم در انقلاب و هم در دوران پیش از جنگ و بعد از جنگ حضور داشتم و همه فراز و نشیب‌های کشور را در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب دیدم و در هر مقطعی نیز مسئولیتی بر عهده داشتم، هیچ دورانی و هیچ سختی مثل این سال‌ها نبوده که همه به ما فشار بیاورند.

ایران پرس نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا