گوناگون

بازگشت خامنه ای به نماز جمعه؛ چرا؟

رسما اعلام شد که خامنه ای برای نخستین بار در هشت سال اخیر تصمیم گرفته نماز جمعه دو روز دیگر تهران را خود بعهده می گیرد…

آگاهان امور می گویند که این تصمیم خامنه ای نشان می دهد که او تا چه حد موقعیت خود را در داخل حکومت در خطر می بیند و قصد دارد با امامت جمعه تلاش کند مخالفان را مورد حمله قرار داده و تهدید کند.

در سال های اخیر، بسیاری از دست اندرکاران رژیم معتقد شده اند که خامنه ای شایستگی رهبری ندارد و خیانت های سهمگینی را مرتکب شده است که  کشور را به آستانه ورشکستگی کشانده و حکومت را به لبه پرتگاه سقوط سوق داده است.

در تازه ترین نمونه، به رغم ریخته شدن میلیون ها انسان در چند سال اخیر به خیابان ها، فعالان سیاسی مخالف حکومت مستبد دینی نیز بارها از خامنه ای خواسته اند دست از قدرت جهنمی بردارد و کشتار مردم بی گنه خاتمه دهد.

به گزارش خبر انلاین، آخرین خطبه‌های نمازجمعه علی خامنه ای در تهران به بهمن سال ۱۳۹۰ باز می‌گردد؛ دو خطبه‌ای که او عمده سخنان خود را در آنها به موضوع « اسلام سیاسی» و مسائل تونس و مصر اختصاص داد .

به گزارش سایت کلمه، ابوالفضل قدیانی با اشاره به ناکارآمدی حکومت ایران در فاجعه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی، خواستار کناره‌گیری رهبر جمهوری اسلامی از قدرت شد.

وی می گوید: موشک شلیک شده به هواپیما مانند شلیک به مغز و قلب قربانیان خیزش اعتراضی آبان‌ماه گذشته است. این یعنی شلیک بر پیکر مردم مظلوم ایران.

ابوالفضل قدیانی، پنهانکاری مقام‌های جمهوری اسلامی در مورد شلیک به هواپیمای اوکراینی را با عملکرد گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی، مقایسه کرده و تأکید می‌کند: البته دروغ و فریب سیستماتیک جزء لاینفک نظام استبداد دینی است.

وی افزود: به اعتقاد من خون‌بهای قربانیان به خون‌خفته رفتن مستبد امروز ایران و نظام استبداد دینی بر پایه ولایت مطلقه فقیه است. آقای خامنه‌ای باید دست از این قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد و کنار رود تا عرصه برای برگزاری رفراندوم به منظور تغییر نظام جمهوری اسلامی و استقرار نظام جمهوری دمکراتیک سکولار فراهم گردد.

نخبگانی که در آتش سپاه جهل و جنایت سوختند

پانیذ و حمید و مهدی و پونه و ایمان و آرش و میلاد و دهها کارشناس ارشد و دهها کودک و نوجوان در آتش انتقام پاسداران خامنه ای سوختند.

بامداد روز چهارشنبه ۱۸دیماه خبر سقوط یک هواپیمای مسافربری در حوالی تهران جهان را در بهت و حیرت فرو برد. جهان از مرگ ۱۷۶مسافر بی‌گناه تکان خورد اما خامنه‌ای ـ همان زمان ـ در ملاقات با بسیجیان قم ۴۵ دقیقه در باره هلاکت سلیمانی روضه‌ خواند، اما هیچ اشاره‌ ای به نخبگان ایرانی پرپر شده در آسمان نکرد.

انستیتوی علمی ماکس پلانک در آلمان از مرگ یک پژوهشگر جوان ایرانی خبر داده است. پانیذ سلطانی از پژوهشگران برجسته آن انستیتو بوده و در سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران کشته شده است.

در اطلاعیه‌ای که انستیتو ماکس پلانک روز جمعه (دهم ژانویه) منتشر کرده آمده است که آن انستیتو “در سوگ مرگ غم‌انگیز پانیذ سلطانی، دانشمند ۲۹ ساله” فرو رفته است.

این دانشمند جوان ایرانی دکترای خود را در رشته پلیمرشناسی اخذ کرده بود و در شهر ماینز زندگی می‌کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا