دیدگاه‌ها

جوادی‌حصار: این‌ها چه‌کاره‌اند که برای مردم تعیین تکلیف می‌کنند؟

عده‌ای می‌خواهند «گردان تقنین» به ریاست قالیباف تشکیل دهند

مردم به خاطر رفتارهای این گروه در انتخابات شرکت نمی‌کنند و بعد می‌گویند دیگران فتنه می‌کنند. فتنه خود آن‌ها و تمام اعمال و رفتار آن‌ها است.

عملکرد شورای نگهبان در روند بررسی و احراز صلاحیت کاندیداها واکنش‌های بسیاری در پی داشته است. محمدصادق جوادی‌حصار، مدیرمسئول روزنامه توقیف‌شده توس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و …، ازجمله کسانی است که نامش در فهرست طولانی ردصلاحیت شدگان انتخابات مجلس یازدهم قرارگرفته است. به گزارش ستاره صبح،‌ وی در گفت‌وگویی که با خبرگزاری ایلنا داشته، گفته است: «جریان اصلاح‌طلب بازیچه نیست که به هر روشی با آن بازی کنند.» گزیده‌ای از نقطه نظرات این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی را در ادامه می‌خوانید.

محمدصادق جوادی حصار در این گفت و گو گفت: «من اطلاع دقیقی از اینکه رایزنی‌های اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان در چه سطحی درحال انجام است، ندارم اما تنها راه دستیابی به یک لیست در شرایط کنونی این است که گفت‌وگو شود، اگر شورای نگهبان نیروهای شناسنامه‌دار اصلاح‌طلبان را تأیید کند، زمینه برای حضور در انتخابات فراهم می‌شود، اما اگر شورای نگهبان حاضر به تجدیدنظر نشد به عقیده من دلیلی ندارد که در رقابتی از پیش باخته شرکت کنیم.

رقیبان خواستار حضور حداکثری اصلاح‌طلبان در انتخابات شده و عدم مشارکت و ارائه لیست از سوی این جریان سیاسی را «فتنه خاموش» لقب داده‌اند، درحالی‌که اشتباه می‌کنند چنین حرفی می‌زنند، فتنه خاموش دیگر چیست؟ مگر جریان اصلاح‌طلب بازیچه است که به هر روشی با آن بازی کنند. آن‌ها باید بررسی صلاحیت را براساس قانون انجام دهند، انتخابات را براساس قانون برگزار کنند تا مردم فرصت و اجازه گزینش کردن و گزینش شدن داشته باشند و خود مردم تصمیم بگیرند.

اصلاً این‌ها چه‌کاره‌اند که برای مردم این‌قدر تعیین تکلیف می‌کنند؟ پیشاپیش خود را برنده و رقیب را فتنه‌گر اعلام می‌کنند. رویکردهای جریان انحصارگرا به‌گونه‌ای است که ظاهراً یک گروه علاقه‌ای به شنیدن صدای مستقل و منتقد در مجلس ندارند، ظاهراً یک عده علاقه‌مند هستند تا همان‌طور که درگذشته گردان تخریب و گردان عملیات داشتیم، اکنون نیز یک گردان تقنین ساخته و یک نفر مانند قالیباف را هم به‌عنوان رئیس آن بگذارند. مردم به خاطر رفتارهای این گروه در انتخابات شرکت نمی‌کنند و بعد می‌گویند دیگران فتنه می‌کنند. فتنه خود آن‌ها و تمام اعمال و رفتار آن‌ها است. اگر بخواهیم انتخابات پرشور برگزار کنیم، چاره‌ای جز تغییر روند تأیید صلاحیت‌ها نداریم.

درخصوص پیش‌بینی رفتار مردم در انتخابات اسفندماه، می‌توان گفت که واکنش مردم هوشمندانه خواهد بود؛ به نظر من مردم در برهه‌های مختلف خیلی هوشمندانه برخورد می‌کنند و از قدرت تمییز بسیار بالایی برخوردارند. ما مردم باهوشی داریم که به‌خوبی مسائل را رصد و در زمان لازم اظهارنظر، اعتراض و مخالفت می‌کنند.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا