گوناگون

وزیر دفاع ژاپن: بعید است تنش‌ها در خاورمیانه افزایش یابد

اعضای نیروهای دفاع از خود می‌توانند در صورت مواجهه با خطر غیرقانونی قریب‌الوقوع، از اسلحه برای دفاع از خود استفاده کنند. گفتنی است در سال ۲۰۱۸، حدود ۶۵۰ کشتی با پرچم ژاپنی از تنگه هرمز عبور کرده‌اند.

وزیر دفاع ژاپن گفت اگرچه نمی‌تواند با اطمینان کامل بگوید تنش‌ها در خاورمیانه افزایش نمی‌یابد اما بر اساس وضعیت فعلی می‌توان گفت که بعید است تنش‌ها در این منطقه افزایش یابد زیرا ایالات‌متحده و ایران می‌گویند قصد دارند تنش‌ها را افزایش ندهند. به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن، تارو کونو روز جمعه در جلسه کمیته امنیت مجلس نمایندگان ژاپن در توکیو، هدف از اعزام ناوشکن و هواپیمای گشت زنی نیروهای دفاع از خود به خاورمیانه را جمع‌آوری اطلاعات و اطمینان از ایمنی کشتی‌های تجاری ژاپن عنوان کرد.

در این نشست شماری از نمایندگان مجلس ژاپن از اعزام نیروی نظامی به خاورمیانه انتقاد کردند که وزیر دفاع ژاپن در واکنش گفت این نیروها باهدف حمایت از منافع ژاپن به این منطقه اعزام‌شده‌اند. دولت می‌گوید در صورت وقوع تحولات غیرمنتظره در طول مأموریت، به پرسنل نیروهای دفاع از خود دستور داده است تا در فعالیت‌های پلیس دریایی شرکت کنند. کونو ابراز نگرانی کرد که چنین فعالیت‌هایی برای محافظت از کشتی‌های ژاپنی و خارجی کافی نخواهد بود وی گفت که اعضای نیروهای دفاع از خود می‌توانند در صورت مواجهه با خطر غیرقانونی قریب‌الوقوع، از اسلحه برای دفاع از خود استفاده کنند. گفتنی است در سال ۲۰۱۸، حدود ۶۵۰ کشتی با پرچم ژاپنی از تنگه هرمز عبور کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا