حقوق بشر

پرونده سازی تازه برای حسین کروبی

اکنون مشخص شده که حسین کروبی در انفرادی و تحت فشار و بازجویی وزارت اطلاعات برای گرفتن اعتراف اجباری قرار دارد.

پرونده سازی تازه برای حسین کروبی به اتهام انتشار نامه اخیر پدرش خطاب به رهبر

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی در توییتی نوشت که پرونده تازه ای برای برادرش، حسین کروبی در شعبه ۴ دادسرای اوین تشکیل شده است.
مهدی کروبی هفته گذشته در نامه ای به آقای خامنه ای، وی را مسئول وضعیت اسفبار کنونی کشور دانسته و گفته بود که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید. دقایقی پیش از انتشار این نامه، ماموران وزارت اطلاعات تهدید کرده بودند که انتشار آن نامه عواقبی را به همراه خواهد داشت.
به گزارش سحام، اکنون مشخص شده که حسین کروبی در انفرادی و تحت فشار و بازجویی وزارت اطلاعات برای گرفتن اعتراف اجباری قرار دارد.
محمد تقی کروبی در توییتر خود در اینباره نوشته است:
“مطلع شدیم که پرونده برادرم حسین در شعبه ۴ دادسرای امنیّت شهید مقدّسى آنهم بخاطر نامه اخیر پدر به رهبرى قرار دارد. او با قرار بازداشت در انفرادى و بازجوی وزارت اطلاعات دولت روحانى در کنار دیگر دستگاه امنیّتى برای اخذ اقاریر کذب وی را تحت فشار قرار داده اند. این در حالی ست که پدر بخاطر همین مواضع و نامه ها بیش از ۹ سال است که در حصر بی ضابطه حاکمیت قرار دارد. اگر انذار و نقد دل سوزان کشور را جرم می پندارید حداقل به اصل شخصی بودن جرم و مجازات در شرع و قانون پایبند باشید و مجازات را به نزدیکان و اقربا سرایت ندهید.”
لازم به ذکر است که ۴ سال پیش نیز، وزارت اطلاعات پرونده مشابهی را بر علیه حسین کروبی ایجاد کرده بود.
به گزارش سحام، پس از انتشار نامه مهدی کروبی خطاب به آقای خامنه ای، شرایط حصر با محدودیت های بیشتر و جدی تری روبرو شده است.
این محدودیت ها شامل ایجاد گیت بازرسی، محدودیت رفت آمد فرزندان به هفته ای ۱بار، منع رفت آمد نزدیکان، محدودیت دسترسی به روزنامه و رسانه ها و …. شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا