اجتماعی

برآورد خسارت ۷۴۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی سیستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی این استان، ۷۴۰میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، غلام حیدر زورقی در رابطه با وقوع سیل در این استان اظهار داشت: بارندگی شدید اخیر در استان خصوصاً منطقه بلوچستان، باعث طغیان رودخانه‌های محلی و وقوع سیلاب شد.

وی افزود: حجم بالای خسارت به مزارع، باغات، قنوات، جاده‌های دسترسی به مزارع، تأسیسات آب و خاکی، دام و دامپروری، نهرهای سنتی و کانال‌های آبیاری، بندهای آبخیزداری و استخرهای پرورش ماهی و تأسیسات شیلاتی وارد آمده است.

زورقی تأکید کرد: عمده خسارت به بخش کشاورزی در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش بوده که بر اساس برآوردهای اولیه گروه‌های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی ۷۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی تصریح کرد: گروه‌های برآورد خسارت به مناطق روستایی و عشایری اعزام و همچنان در حال بررسی آخرین وضعیت خسارت دیدگان هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: سیلاب با ورود به باغات میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری، مزارع محصولات خارج از فصل که زمان برداشت محصول بوده و دامداری‌ها، خسارات سنگینی به بخش کشاورزی استان تحمیل کرده است.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا