گوناگون

حمایت مجلس عوام روسیه از اصلاحات پوتین

اصلاحاتی که شامل افزایش قدرت‌ و اختیارات پارلمان، ممنوع کردن مقام‌های ارشد از داشتن اجازه اقامت در دیگر کشورها، محدودیت تعداد دوره ریاست جمهوری، تقدم قوانین اصلی نسبت به توافقات بین‌المللی و تقویت تعهدات اجتماعی دولت هستند.

قانون‌گذاران روس در رأی‌گیری مقدماتی از اصلاحات پوتین حمایت کردند

مجلس عوام پارلمان روسیه امروز (پنج‌شنبه) در دور مقدماتی رای‌گیری‌ها از اصلاحات گسترده قانون اساسی که توسط رئیس جمهوری این کشور مطرح شده، حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، اصلاحات پیشنهادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به عنوان تلاشی برای حفظ نفوذ وی پس از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۲۴ میلادی تلقی می‌شود اگرچه وی اخیرا اعلام کرد که هیچ علاقه‌ای به رهبری به سبک دوران جماهیر شوروی ندارد که در آن رهبران تا آخر عمر در رأس امور بودند.

پوتین پیشتر نیاز تغییر قانون اساسی را در جریان سخنرانی سالانه‌اش در پارلمان اعلام کرده بود.

مجلس عوام روسیه امروز از اصلاحات مطرح شده از سوی پوتین در رأی‌گیری مقدماتی حمایت کرد؛ اصلاحاتی که شامل افزایش قدرت‌ و اختیارات پارلمان، ممنوع کردن مقام‌های ارشد از داشتن اجازه اقامت در دیگر کشورها، محدودیت تعداد دوره ریاست جمهوری، تقدم قوانین اصلی نسبت به توافقات بین‌المللی و تقویت تعهدات اجتماعی دولت هستند.

این اصلاحات در رأی‌گیری مقدماتی امروز به اتفاق آرا تصویب شدند و ۴۳۲ قانون‌گذار به آن رأی موافق دادند.

گام بعدی آماده کردن متمم‌های قانون اساسی برای رأی‌گیری دوم است که احتمالا در اواسط ماه فوریه برگزار می‌شود. بعد از این رأی‌گیری کل دولت روسیه استعفا خواهد داد تا به رئیس جمهوری فرصت دهد این تغییرات را اجرایی کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا