گوناگون

مصباح و یزدی بی‌رقیب شدند! | شرایط جالب رد صلاحیت‌های داوطلبان خبرگان

در حالی که اکثریت توجه‌ها بر موضوع نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی متمرکز است، خبرهای جالب توجهی طی روزهای اخیر پیرامون تأیید صلاحیت داوطلبان حضور در انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری منتشر شده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، بر اساس این اخبار، آیات محمدتقی مصباح یزدی و محمد یزدی که در انتخابات سال ۹۴ برای پنجمین دوره مجلس خبرگان از تهران نامزد شده بودند و برای حضور در جمع خبرگان رأی نیاوردند، این بار با ثبت نام از حوزه‌های انتخابیه خراسان رضوی و قم و بر اساس انصراف و رد صلاحیت قابل توجه داوطلبان رقیب با احتمال بیشتری از رأی‌آوری همراهند.

به گفته رئیس حوزه انتخابیه انتخابات میاندوره‌ای خبرگان رهبری در خراسان رضوی که حوزه ثبت نامی آیت‌الله مصباح یزدی است از میان ۲۹ نامزد شرکت در نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۲ نفر انصراف دادند و از میان ۱۷ داوطلب باقیمانده صلاحیت چهار نفر توسط شورای نگهبان تأیید شده است که البته مطابق قانون رد صلاحیت شدگان برای اعتراض فرصت دارند.

در حوزه انتخابیه قم هم از میان ۵۷ ثبت نام شده، ۲۹ نفر انصراف دادند و  از میان ۲۸ نفر باقیمانده نیز تنها دو نفر یعنی آیت‌الله محمد یزدی و طلبه جوان و ناشناخته‌ای به نام رضا پورصدیق تأیید صلاحیت شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا