گوناگون

چین به داروی ضدویروس کرونا دست یافت

چین یک‌شنبه ۲۶ ژانویه اعلام کرد که به داروی ضدویروس بیماری کرونا که در این کشور شیوع پیدا کرد و به کشته شدن ۵۶ تن انجامید، دست یافت….
پکن تاکید کرد که طی ساعات آتی، این دارو به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، یکشنبه ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰، وزیر بهداشت چین، با بیان اینکه «قدرت ویروس کرونا جدید در انتقال عفونت در حال افزایش است و تعداد مبتلایان به عفونت این بیماری همچنان بیشتر می‌شود»، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «اطلاعات موجود درباره ویروس جدید محدود است و مشخص نیست خطرات ناشی از جهش این ویروس چیست».

او این ویروس را مسری همراه با سندروم حاد تنفسی دانست و تأکید کرد که تلاش برای مهار ویروس که شامل «محدودیت‌هایی در مسافرت و لغو رویدادهای مهم» به خصوص برای جشن سال نو در چین است، تشدید می‌شود.

وزیر بهداشت چین همچنین اظهار کرد: «دیشب، مرکزCDC، یک مرکز تحقیقاتی در پکن، برای مقابله با این ویروس به موفقیت خاصی رسید».

او افزود: «ما در طول شب به نتایج بسیار خوبی رسیدیم، اما برای برخی دیگر از نتایج نیاز به ۲۴ ساعت دیگر داریم».

این مقام مسئول در چین، با بیان اینکه مراحل آزمایشی داروی ضدویروس کرونا طی شده و این کشور توانسته به آن دست یابد، تاکید کرد که قبل از استفاده از آن برای انسان‌ها و جهت اطمینان از صحت کاربرد آن به زمان کوتاهی نیاز داریم.

چین برای کنترل این بیماری، از ممنوعیت فروش حیوانات وحشی در بازارها، رستوران‌ها و سایت‌های تجارت الکترونیکی خبر داد. تعداد کشته شدگان تاکنون در چین در اثر این بیماری طبق آمار رسمی ۵۶ نفر است، در حالی که تعداد مبتلایان به این ویروس به ۱۹۷۵ نفر رسیده است که تحت درمان قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا