حقوق بشر

حسین کروبی اعتصاب غذا کرده است

حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه به اعتصاب غذای محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی در اعتراض به وضعیتش در زندان اشاره کرده و از او خواسته است، زمینه “تحقیقات در شرایط عادی با رعایت الزامات قانونی” در این پرونده را فراهم کند.

در این نامه که در سایت رسمی این حزب منتشر شده آمده است که حسین کروبی یک روز بعد از مراجعه مأموران امنیتی در ۲۳ دی‌ماه به منزلش خود را به دادسرا معرفی کرده و از آن زمان در سلول انفرادی زندان اوین در بازداشت موقت به سر می‌برد و ممنوع‌الملاقات است.

در این نامه بازداشت این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ظاهرا به “انتشار نامه‌های کروبی به مقامات جمهوری اسلامی” نسبت داده شده و گفته می‌شود، با وجود تلاش‌های وکیل و خانواده حسین کروبی تاکنون هیچ خبر موثقی از سلامتی او دریافت نشده است.

مهدی کروبی، پدر حسین کروبی بعد از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی در تهران توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران در نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نوشته بود: «آقای خامنه‌ای یا از فاجعه سرنگونی هواپیمای اوکراینی آگاه بوده و اجازه “فریب مردم” را داده، یا از آن بی خبر بوده، که در هر دو صورت شرایط رهبری را ندارد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا