بین‌المللی

سه‌گام تشکیلات خودگردان برای مقابله با معامله قرن

شکیلات خودگردان فلسطین به‌منظور مقابله با طرح موسوم به معامله قرن، راهبردی را در سه زمینه ازجمله مراجعه به شورای امنیت سازمان ملل متحد طراحی کرده است تا بر اساس آن مانع اجرای این طرح شود.

ستاره صبح؛ بنا بر اعلام پایگاه خبری فلسطین الیوم، تشکیلات خودگردان فلسطین راهبردی را برای حرکت در سه زمینه ازجمله مراجعه به شورای امنیت در نظر گرفته است تا بر اساس آن به مقابله با معامله قرن برخیزد.

در همین ارتباط واصل ابو یوسف عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و عضو کمیته‌ای که توصیه‌هایی را در ارتباط با نحوه تعامل با معامله قرن مطرح کرده است، گفت: نخستین گام برای مقابله با این طرح در سطح بین‌المللی و با مراجعه به شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل و نیز دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) انجام خواهد گرفت.

وی در این خصوص به روزنامه الشرق الاوسط گفت: هدف از مراجعه به این نهادهای بین‌المللی اتخاذ تصمیماتی برای حمایت از حقوق قانونی و مشروع ملت فلسطین است.

به گفته ابو یوسف، تحرک دوم شامل کارآمد سازی تمام اشکال مقاومت مردمی و اجرای تصمیمات شورای مرکزی و ملی فلسطین ازجمله متوقف کردن توافقنامه‌های امنیتی و سیاسی با رژیم اشغالگر اسرائیل است. وی گام سوم را شامل تحریم فراگیر رژیم اشغالگر دانست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا