بین‌المللی

اعزام حدود ۶۰۰۰ پزشک و پرستار از نقاط مختلف چین به استان هو بِی برای کمک به کنترل بیماری جدید

تا عصر روز سه‌شنبه ۸ بهمن (۲۸ ژانویه)، حدود ۶۰۰۰ پزشک و پرستار از ۲۹ ناحیه، شهر و استان مختلف چین برای جلوگیری و کنترل بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا به استان هو بِی اعزام شدند و در بیمارستان‌های تعیین شده در هفت شهر وو هان، شیان نینگ، شیائو گان، شیان تائو، تیان من و چیان جیانگ مشغول کمک به بیماران هستند.

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، مسوول کمیته ملی بهداشت و سلامت چین در نشست خبری روز سه‌شنبه گفت: گروه پشتیبانی پزشکی و بهداشتی، متشکل از پزشکان و پرستاران بخش بیماری‌های تنفسی، عفونی، بحرانی و سایر بخش‌ها است و پزشکان طب غربی و طب سنتی چینی و پزشکان و درمانگران نظامی را نیز شامل می‌شود. این پزشکان و پرستاران تجربیات فراوانی دارند و تعداد زیادی از آنان در امور جلوگیری و کنترل بیماری سارس و کمک به کنترل شیوع بیماری ابولا در آفریقا نیز حضور داشته‌اند. آنان همراه با پزشکان و پرستاران محلی استان هو بِی، به طور مشترک در مبارزه برای مهار شیوع بیماری ویروس جدید کرونا حضور دارند.

چینی‌های سراسر کشور بسیار تحت تأثیر فداکاری‌های این پزشکان و پرستاران قرار گرفته‌اند و به روش‌های گوناگون احترام خود را به آنان نشان می‌دهند.

طبق آمار کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۷ بهمن (۲۷ ژانویه)، در کل کشور چین، ۴۵۱۵ مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا اعلام شده و در حال حاضر، وضعیت ۹۷۶ بیمار وخیم و بحرانی است و جمعاً ۱۰۶ مورد مرگ نیز مشاهده شده است و در سوی دیگر ۶۰ مورد نیز درمان شده‌اند. هم‌اکنون ۶۹۷۳ نفر مشکوک به احتمال داشتن ویروس جدید کرونا هستند و تا ۷ بهمن ۹۱۴ نفر از قرار گرفتن تحت نظارات پزشک معاف شده‌اند و در حال حاضر، ۴۴۱۳۲ نفر همچنان تحت نظارت پزشکی قرار دارند.

در زمینه جلوگیری و کنترل شیوع بیماری واگیردار، اخبار خوبی نیز از نقاط مختلف چین شنیده می شود. نخستین فرد مبتلا به ویروس جدید کرونا در شهر جینگ جوئو استان هو بیِ درمان شده و از بیمارستان خارج شده است. این فرد قبلاً در بازار عمده‌فروشی محصولات دریایی هوا نان شهر وو هان، مشغول به کار بوده است. دو فرد مبتلای دیگر در شهر هوانگ گان استان هو بیِ نیز درمان شده‌اند که یکی از آنان پرستار است. بیمارستان شیه هه شهر وو هان، مرکز استان هو بِی اعلام کرده است که آزمایشگاه تشخیص اسید نوکلئیک ویروس جدید کرونا را تاسیس کرده و ظرف شش ساعت، مبتلایان به این ویروس را تشخیص می‌دهد.

روزانه ۷۶۰ هزار ماسک در استان گوانگ دونگ تولید می شود و تعداد کارخانه‌ها نیز روز به روز بیشتر می شود. با توجه به مساله کمبود عینک محافظ، وزارت صنایع و اطلاع‌گستری چین به طور اضطراری، ۲۰ هزار عینک محافظ پزشکی و ۵ هزار ماسک پزشکی را جمع‌آوری و شامگاه ۷ بهمن با هواپیما به شهر وو هان فرستاد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا