بین‌المللی

شی جین پینگ: اطمینان دارم که در مبارزه با ویروس جدید پیروز خواهیم شد

شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین روز سه‌شنبه ۸ بهمن (۲۸ ژانویه)، در پکن با تئودور آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت دیدار کرد.

شی جین پینگ در این دیدار گفت که در حال حاضر مردم چین با ویروس کرونای جدید مبارزه می‌کنند. امنیت زندگی و سلامت مردم همواره اولویت ما بوده و پیشگیری و کنترل ویروس کرونای جدید مهمترین کار کنونی ما به شمار می‌رود. من اطمینان دارم که در مبارزه با ویروس جدید پیروز خواهیم شد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز گفت که پس از شیوع ویروس کرونای جدید در شهر وو هان، چین ظرف مدت کوتاهی توانست به یک رکورد جدید دست پیدا کند و علاوه بر تشخیص پاتوژن این ویروس، پیوسته اطلاعات توالی ژن کامل ویروس جدید کرونا را با سازمان جهانی بهداشت و همچنین دیگر کشورها به اشتراک گذاشته است. توانمندی نظام چین و مؤثر بودن اقدامات این کشور بی‌نظیر و قابل تقدیر است. سازمان جهانی بهداشت و جامعه بین‌المللی اقدامات قاطع دولت چین را عالی ارزیابی می‌کند و از تلاش‌های گسترده چین برای جلوگیری از شیوع این بیماری واگیردار قدردانی می‌کند. اطمینان دارم که اقدامات چین به طور موثر ویروس جدید را کنترل و آن را شکست می‌دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا