از هر دری سخنی

رشوه و کادو بدهید، تایید صلاحیت بگیرید، این شد انتخابات…؟!

اکثر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دلالانی‌اند که با استفاده از موقعیت ویژهٔ نمایندگی مجلس مشغول واسطه‌گری و خدمت‌رسانی برای شبکه‌های مافیایی ثروت و قدرت هستند. آنان صرفاً عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی ”نظام‌“اند که برای اجرای نمای مسخرهٔ دموکراسی اسلامی به روی صحنه آمده‌اند…
یک نماینده مجلس ولایت فاش ساخت که دلالان وابسته به شورای نگهبان با دریافت رشوه های کلان، افرادی را در لیست نامزدهای انتخاباتی قرار می دهند و موجب تائید صلاحیت آنان می شوند. محسن صادقی با این افشاگری اعلام داشت که دلالان برای انجام چنین نقشه ای، در برخی موارد حتی رشوه های چهار میلیارد تومانی دریافت می کنند….

روحانی هم طی سخنانی در جمع مسئولان وزارت کشور با انتقاد از شورای نگهبان  گفت: به خیلی ها کادو بدهید، تایید صلاحیت بگیرید، این شد انتخابات…؟!

در همین حال بسیاری از کاربران ایرانی توئیتر درخواست روحانی برای شرکت در انتخابات را رد کرده و گفته اند: رای بی رای…

به گزارش صدای آمریکا، برخی کابران از یک متن واحد استفاده کرده و گفته بودند حتی اگر شروطی مثل استعفای رهبر جمهوری اسلامی هم محقق شود باز در انتخابات شرکت نخواهند کرد.

همچنین اشاره به کشتار معترضان در اعتراضات آبان ماه و سرنگون کردن هواپیمای مسافربری با شلیک موشک سپاه پاسداران بسیار پرطرفدار بود:

….هواپیمای مسافر بری رو تو آسمون کشور خودمون زدید ترکوندید، هنوز که هنوزه تعداد زیادی آدم بیگناه که فقط برای مطالبه حقشون اومده بودن رو تو بازداشتگاهاتون زندانی کردید رأی هم میخواهید؟ خیلی پرویید ، خیلی وقیحید #رای_نمیدهم #رای_بی_رای…

قالیباف یک‌ سوم صندلی‌های مجلس را می‌خواهد

به گزارش شرق، محمدباقر قالیباف دنبال این است که صندلی‌های مجلس آتی با جوانان به روایت خودش نواصولگرا پر شود تا بر مبنای آنچه خودش در مانیفست جریان «نواصولگرایی» اعلام کرده، بالاخره سکان از دست رأس هرم جریان اصولگرایی کم‌کم خارج و به دست حامیان قالیباف بیفتد؛ اما در‌صورتی‌که لابی‌های پشت پرده دوباره مانند سال ۹۶ فعال شود، بعید است قالیباف بتواند به‌جز خودش و تعداد قلیلی، عِده‌و‌عُده خودش را وارد مجلس کند.

قالیباف به صراحت نگفته است این ۹۰ نفر همگی تأیید صلاحیت شده‌اند یا نه، آن‌طور که از فحوای کلامش پیداست، اینکه گفته این افراد را به شورای ائتلاف اصولگرایان معرفی کرده‌ایم؛ یعنی مقصودش ۹۰ نفر تأیید‌صلاحیت‌شده است که می‌تواند رویشان حساب کند؛ یعنی تقریبا یک‌سوم مجلس.

در همین حال روحانی امروز در همایش استانداران و فرمانداران که در وزارت کشور برگزار شد از برگزاری بی رونق انتخابات اسفندماه ابراز نگرانی کرد و خطاب به مجریان و تصمیم گیرندگان انتخابات گفت: کاری نکنیم که صف ها ی رأی گیری خلوت باشد.

چرا بازار انتخابات مجلس ولایی کساد است؟

مرتضی مبلغ، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با بیان اینکه فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده است، درباره رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: متاسفانه ما هرچه بیشتر به جلو می‌رویم با رد صلاحیت‌های گسترده‌تر و حساب‌شده‌تری روبه‌رو می‌شویم.

همزمان اعلام شد که فضای شهرستان‌ها هم انتخاباتی نیست و سکوت و بی انگیزگی شهرهای کوچک را فراگرفته است .

سایت دیده بان ایران نوشت: با وجود آنکه کمتر از یک ماه تا انتخابات اسفند ماه باقی مانده؛ در تمامی شهرستان ها و استان های کشور “فضای انتخاباتی” شکل نگرفته و انگار قرار نیست چند هفته دیگر انتخاباتی برگزار شود.

به گفته محمود میرلوحی (فعال سیاسی اصلاح طلب)، بسیاری از احزاب اصلاح طلب هیچ کاندیدایی در انتخابات اسفندماه ندارند.این وضعیت در شهرستان های کوچک “چشمگیرتر ” است. می توان گفت در بسیاری از شهرستان ها هیچ رقابتی وجود ندارد. چند چهره ناشناخته تایید صلاحیت شده که نه پایگاه اجتماعی دارند که مردم اطراف آنها جمع شوند و نه سوابقی که بشود گفت توانایی وکالت مردم آن شهرستان را دارند.اوضاع کشور در حال انفجار است

یک عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال مردم این است که اگر صلاحیت نماینده‌ای برای شرکت در انتخابات تایید نشده است چطور می‌تواند تا پایان دوره فعلی مجلس شورای اسلامی به امر قانون‌گذاری بپردازد. این اشکال جدی است که باید شورای نگهبان پاسخ دهد.

شهاب‌الدین بی‌مقدار که در دوره بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرده است، گفت: اکنون شورای نگهبان آنقدر اختیار دارد که می‌تواند نماینده را در طول دوره نمایندگی‌اش رد صلاحیت کند.

وی با انتقاد از رد صلاحیت صورت گرفته تصریح کرد: این یک خودزنی است نمی‌شود در جامعه قرن ۲۱ این ‌طور رفتار کرد و بعد بگوییم با پشتوانه مردم می‌خواهیم حرف بزنیم، اما مردم خسته شده‌اند حتی یک آهن و ستون و سیلندر ماشین عمری دارد که وقتی دوره به اصطلاح خستگی‌اش سر می‌رسد دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرد چون منفجر می‌شود؛ این مثال سیلندر را می‌توان برای جامعه زد که اگر خسته شود با فشار دیگری منفجر خواهد شد.

مهندسی انتخابات مجلس ولایی انجام شده

قالیباف برای گرفتن جای لاریجانی در مجلس ولایی آماده می شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اتفاقات آبان ماه در بستر ناکارآمدی دولت شکل گرفت، گفت: باید دولت خسته و نشسته را وادار به کار کرد.

به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در نشست مسئولان، دبیران استان‌ها و شورای بانوان ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی که صبح پنجشنبه در سالن همایش‌های صدرا برگزار شد به تشریح وضعیت کنونی کشور و برنامه‌های شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب برای عبور از شرایط فعلی کشور پرداخت.

قالیباف گفت: ما درصدد تغییر اساسی هستیم که به جای وعده‌های دروغ به دنبال کار عملی برای مردم برویم و به ناامیدی و بی تدبیری پایان دهیم. ما باید به سمت یک‌مجلس نو برویم که نمایندگان آن مردمی و وکیل‌المله بوده و از شفافیت نیز برخوردار باشند. ما معتقدیم نمایندگان مجلس آینده باید اموال خود را بجز قوه قضائیه به مردم نیز اعلام کنند.

https://www.youtube.com/watch?v=OnjW70ilOcE&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا