از هر دری سخنی

رژیم چیزی برای پنهان کردن ندارد؛ رسماً اعلام شده که دیگر انتخاباتی در کار

مدیرعامل بنیاد باران با اشاره به دیدار روحانی و محمد خاتمی بابیان اینکه رئیس‌جمهور به‌صورت علنی مواضع خودش را اعلام کرده و نیازی به پنهان‌کاری ندارد، تأکید کرد: انتخابات بدون حضور رقیب شکست جمهوریت نظام است….

جواد امام در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره گفت‌وگوی خاتمی و روحانی پیرامون انتخابات، گفت: کسانی که این مباحث را مطرح می‌کنند در حال حاشیه‌سازی بوده و هدفشان هم آقای روحانی است؛ وگرنه جلسه آقای خاتمی با آقای روحانی اولین جلسه نبوده و هیچ ارتباطی به بحث انتخابات نداشته است….وی بابیان اینکه آقای روحانی نیز در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور حرف‌هایش را اعلام کرد و چیزی نیست که بخواهند آن را پنهان کند، افزود: آقایان به‌جای اینکه به این مسائل بپردازند خوب است که نسبت به اتفاقی که باعث یاس، ناامیدی، بی‌قانونی و از موضوعیت افتادن انتخابات شده تجدیدنظر کنند.
این کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: آقای روحانی چیزی برای پنهان کردن ندارد و رسماً اعلام کرده که دیگر انتخاباتی در کار نیست بلکه این کاری که انجام می‌شود انتصابات است و نیز «انتخابات» تشریفاتی بیش نیست؛ در درجه اول سازوکار حضور مردم در انتخابات کاندیداهای موردنظر آنها است مگر ما می‌توانیم درحالی‌که تنوعی نباشد و کاندیدایی که می‌تواند مردم را ترغیب و تشویق به حضور در پای صندوق رای کنند وجود نداشته باشد از مردم بخواهیم که بیایند و رای بدهند؟ از میان ۳۰ حزب اصلاح‌طلبی که برای انتخابات کاندیدا معرفی کرده‌اند تنها ۷ درصد تائید صلاحیت شده ۱۶ دبیر کل و قائم‌مقام دبیران احزاب، ۱۱ استاندار، ۲۵ نفر از اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده‌اند. اما از طرفی سخنگوی محترم شورای نگهبان می‌گوید: «قانون اصلاح‌طلب و اصولگرا را مشخص نکرده است»، معلوم است که مشخص نکرده مگر در قانون باید شخص و جریان را مشخص کند؟ شما باید به‌عنوان یک‌نهاد حاکمیتی حقوق همه مردم را رعایت کنید و همه را به یک‌چشم ببینید نه اینکه در هر جای کشور اصلاح‌طلبان را شناسایی کرده و آن‌هایی که تأثیرگذار هستند را کاملاً ذبح کنید.
ستاره صبح

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا