از هر دری سخنی

سناریوی ترامپ – نتانیاهو، معامله ی قرن، در یک پرده

رحمان – آذرنگ: انتشار یافتن طرح معامله ی قرن، با بریدن سر فلسطین به دست جلادِکاخ سفید در مقابل پایِ ناتانیاهوِی فاشیست را در رسانه ها شاهد بودیم.

این طرح از آن هنگام که جلادِ کاخ سفید، یعنی نماینده ی تام الاختیار یک درصدی های وال استریت و…، بیت المقدس را پایتخت اسراییل اعلام کرد، قابل پیش بینی بود.

من شرم دارم که نام او را بر زبان آورم. او که از ۱۲۵ قطعنامه ی سازمان ملل متحد در حمایت از دولت و مردم فلسطین آگاه است و مرزهای تعیین شده در سال ۱۹۶۷ را به یقین خوب می داند، اختیار بازی نوفاشیستها را در دست گرفته و معامله ی قرن را به پیش کشیده است. در بزمی که نئو فاشیست ها آراسته بودند و همه ی آنها در آن گرد آمده بودند، حاضران پیوسته جلاد قرن را با کف زدن های ممتد شان تشویق می کردند.

در وضعیتی که طرح استیضاح یکی از دو صحنه پرداز طرح در مجلس سنای کشورش مطرح و ۶ پرونده ی فساد دیگری بر روی میز دادستان اسراییل مطرح است و هر دو سرتا پا در باتلاق فساد اخلاقی ومالی فرو رفته اند و همزمان دستهاشان به خون مردم فلسطین و خاورمیانه آغشته است، آن دو، معامله ی قرن را، با بریدن سر فلستینیان در نبودِ نماینده ای از مردم فلسطین سر هم بندی کردند.. خاخامهای فاشیست که در هزاره ی سوم سرزمین موعود از خواب خوش دیرین برخاسته و رو به سنگ صهیون آورده اند، برای انان که سرزمین فلسطین را تکه تکه اشغال می کنند و برای این اقدام خویش توجیه از تورات می تراشند، کف می زنند. روح قصاب صبرا و شتیلا، آریل شارون در نشست نئوفاشیست ها حضور دارد و نطق جلاد در میان کف زدن های حاضران، روح شارون را به وجد می آورد. جلاد در لابلای صحبت اش با خنده گفت: “ما بزرگترین تروریست قرن را کشتیم. ” و اشاره ی او به سلیمانی بود.

کشتن او خنده بر لب حاضران در نشست نشاند. اشاره ی او به کشتن قاسم سلیمانی بود . این سخن او خنده بر لبان نتانیاهو نشاند. جلاد، از پشت تریبون، “طرح صلح قرن”، یعنی صلح میان فلستینیان و اسرائیل را به پیش کشید. نتانیاهو، ایستاده در کنار جلاد قرن، پیوسته خنده بر لب داشت و با نگاهی تحسین آمیز برای نطق دلخواه خود و او کف می زد. و بدین سان پرده ی آخر این سناریو به پایان رسید.

رحمان – آذرنگ

۱۱/۱۱/۱۳۹۸(۲۰۲۰/۱/۳۱)

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا