حقوق بشر

سخنگوی قوه قضائیه از حکم اعدام دیگر به اتهام “جاسوسی” خبر داد

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از صدور احکام جداگانه‌ای برای دو شهروند دیگر به اتهامی مشابه خبر داد. وی گفته: “دو نفر دیگر از جاسوسانی که در قالب بنیاد خیریه فعالیت می کردند و به جمع آوری اطلاعات برای کشور آمریکا اقدام می‌کردند هم محاکمه شده و به ۱۰سال حبس به دلیل جاسوسی و ۵سال حبس به جرم اقدام علیه امنیت محکوم…

به گزارش کلمه، سخنگوی قوه قضائیه در نشستی به خبرنگاران گفته که برای فردی به نام امیر رحیم پور به اتهام “جاسوسی برای سیا” حکم اعدام صادر شده و این حکم را دیوان عالی کشور تأیید کرده است.

غلامحسین اسماعیلی گفته: “امیر رحیم‌پور که جاسوس سیا بود و دستمزدهای کلان می گرفت و تلاش میکرد بخشی از اطلاعات هسته ای ایران را در اختیار سرویس امریکایی قرار دهد محاکمه و به اعدام‌ محکوم شده بود و اخیرا دیوان عالی حکمش را تایید کرد و بزودی سزای عملش را خواهد دید”.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از صدور احکام جداگانه‌ای برای دو شهروند دیگر به اتهامی مشابه خبر داد. وی گفته: “دو نفر دیگر از جاسوسانی که در قالب بنیاد خیریه فعالیت می کردند و به جمع آوری اطلاعات برای کشور آمریکا اقدام می‌کردند هم محاکمه شده و به ۱۰سال حبس به دلیل جاسوسی و ۵سال حبس به جرم اقدام علیه امنیت محکوم شدند”.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا