حقوق بشر

رضوانه احمدخانبیگی از معترضان آبان‌ به ۶ سال حبس محکوم شد

رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی که ۲۷ آبان‌ماه سال جاری در جریان اعتراضات سراسری در منزل خود در تهران بازداشت شده بود، به‌حکم شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد…

خبرگزاری هرانا – رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. خانم احمدخانبیگی، پیشتر در تاریخ ۲۷ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی پیشتر در پرونده‌ای دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۴ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.
در این حکم که در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه صادر شده است، رضوانه احمدخانبیگی به اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام» محکوم شده است. او پیش از این در پرونده‌ای دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۴ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. در صورت تأیید حکم جدید در دادگاه تجدیدنظر با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی، شنبه ۱۲ بهمن‌ماه برگزار شده بود. گفته می‌شود مأموران امنیتی در زمان بازداشت او منزلش را هم مورد بازرسی قرار داده و برخی وسایل شخصی او و همسرش را ضبط کرده و با خود برده بودند. رضوانه احمدخانبیگی ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. او به بیماری صرع و تشنج دچار است و مسئولان زندان تاکنون تنها بخشی از داروهایش را به او رسانده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا