گوناگون

قیمت نفت خام آمریکا زیر ۵۰ دلار بسته شد

دیشب وحشت از این که شیوع ویروس کرونا تقاضای نفت را کاهش دهد باعث شد قیمت نفت ۱ درصد دیگر سقوط کند و برای اولین بار در یکسال گذشته نفت آمریکا زیر ۵۰ دلار بسته شد…
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، دیشب وحشت از این که شیوع ویروس کرونا تقاضای نفت را کاهش دهد باعث شد قیمت نفت ۱ درصد دیگر سقوط کند و برای اولین بار در یکسال گذشته نفت آمریکا زیر ۵۰ دلار بسته شد. امروز اما با گمانه‌زنی‌هایی در مورد کاهش بیشتر تولیدات اوپک پلاس، قیمت‌ها دوباره جهش کردند.

در پایان معاملات دیشب، قیمت نفت برنت ۴۴ سنت پایین آمد و به ۵۴.۰۱ دلار رسید، در حالی که قیمت هر بشکه نفت آمریکا ۱ درصد سقوط کرد و در ۴۹.۶۱ دلار بسته شد. این اولین بار در بیش از یک سال گذشته است که قیمت نفت خام آمریکا از ۵۰ دلار پایین‌تر می‌رود.

منابع نزدیک به اوپک پلاس خبر دادند که این گروه در نظر دارند تولید خود را ۵۰۰ هزار بشکه در روز بیش از گذشته کاهش دهند تا بتوانند تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضا و قیمت نفت را خنثی کنند.

تا ساعت ۹:۵۳ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۱ درصد یا ۵۴ سنت جهش کرد و به ۵۴.۵۰ دلار بازگشت. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا، دابلیوتی‌آی هم ۴۲ سنت یا ۰.۸۵ درصد رشد کرد تا به ۵۰.۰۳ دلار بازگردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا