از هر دری سخنی

رسوایی رژیم و انتخابات نمایشی

انتخابات میاندوره‌ای خبرگان: امام جمعه شیراز با خودش رقابت خواهد کرد…
ستاد انتخابات کشور چهارشنبه ۱۶ بهمن فهرست اسامی نامزدهای مورد تایید شورای نگهبان برای انتخابات اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد. بنا بر این فهرست از ۳۷ داوطلب برای یک جایگاه خالی مجلس خبرگان رهبری در استان فارس تنها صلاحیت لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز برای شرکت در این انتخابات تایید شده است.

به گزارش زمانه، در استان قم از میان ۵۷ نفر ثبت نام کنندگان اولیه برای انتخابات میان دوره‌ای خبرگان رهبری تنها دو نفر تایید صلاحیت شدند.

با توجه به این مورد، محمد یزدی ۸۸ ساله، دبیر جامعه مدرسین قم باید با رضا پورصدقی الانق، روحانی شناخته نشده بر سر کرسی خالی نمایندگی قم در مجلس خبرگان مبارزه کند.

در جریان پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در اسفند ۱۳۹۴، محمد یزدی ــ رئیس وقت مجلس خبرگان ــ و محمدتقی مصباح یزدی ــ بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ــ آرای لازم برای ماندن در خبرگان را به دست نیاوردند و حذف شدند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آن زمان گفته بود: «نبود مصباح و یزدی در مجلس خبرگان خسارت است».

رضا پورصدقی الانق  –  محمد یزدی

در استان تهران هم از ۱۴۴ داوطلب شرکت در انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان تنها ۱۶ نامزد تایید صلاحیت شده‌اند. علی رازینی، دادستان پیشین انقلاب تهران و رئیس پیشین دادگاه ویژه روحانیت و همچنین غلامرضا مصباحی مقدم نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بین تاییدشدگان هستند.

فعالیت‌های نامزدهای انتخابات اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از پنج‌شنبه هفدهم بهمن‌ آغاز و تا ۲۴ساعت قبل از شروع اخذ رای در دوم اسفند ادامه خواهد داشت.

انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پنج استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم برگزار می‌شود. در نتیجه این انتخابات بناست که هفت نماینده مجلس خبرگان رهبری مشخص شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا