بین‌المللی

نیروهای پلیس فرانسه علیه اصلاحات صندوق‌های بازنشستگی مقابل اپرای پاریس تجمع کردند

نیرو‌های پلیس فرانسه همچنان به انجام اصلاحات در صندوق‌های بازنشستگی اعتراض دارند. آنها از دو هفته پیش وارد اعتصاب شده‌اند.

به گزارش ایلنا، نیرو‌های«پلیس فنی و علمی فرانسه در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی از دو هفته پیش اعتصاب کرده‌‌اند.

خبرگزاری‌ها گزارش دادند، معترضان با تحصن در مقابل سالن اپرای پاریس درحالیکه بطور مصنوعی خود را آغشته به خون کرده بودند، برای ساعت‌ها روی زمین دراز کشیدند.

این در حالی است که؛ دولت فرانسه تظاهرات جلیقه زردها را برای فردا شنبه ممنوع کرده است

به گزارش ایرنا؛ پلیس فرانسه ، تظاهرات فردا شنبه معترضان ضد دولتی این کشور موسوم به جلیقه زردها در مرکز پاریس را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، ‌ پلیس فرانسه امروز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تظاهرات برنامه ریزی شده برای فردا شنبه ممکن است باعث مشکلاتی در خیابان ها شود، زیرا معترضان قصد دارند در نزدیکی نهادهای دولتی و مناطق گردشگری و مراکز خرید راهپیمایی کنند.

از زمان شکل گیری جنبش جلیقه زردها در نوامبر ۲۰۱۸، تجمعات این گروه معمولا با خشونت و درگیری با نیروهای ضد شورش همراه شده است.

اگرچه از تعداد معترضان جلیقه زرد از زمان آغاز به کار این جنبش کاسته شده، ‌ اما اعتراضات این جنبش علیه دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه هر شنبه ادامه داشته است. جلیقه زردها می گویند سیاست های دولت مکرون به نفع ثروتمندترین افراد جامعه است.۹۱۰۹

جنبش ضد نظام سرمایه‌داری و اعتراض‌ها علیه سیاست های دولت مکرون در فرانسه با جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۹۷) در سراسر فرانسه آغاز شد.
اعتصاب‌ها در مخالفت با اصلاحات بازنشستگی نیز که از پنجم دسامبر ۲۰۱۹(۱۴ آذر) آغاز شده است، همچنان به روند خود ادامه می‌دهد.

شدت اعتراض های مردمی به سیاست‌های اقتصادی دولت تا جایی رسید که بعد از سخنرانی سال نو میلادی رئیس جمهوری فرانسه، کاربران توئیتر با انتشار هشتگ «مکرون استعفا»، خواستار کناره‌گیری وی از قدرت شدند. البته این نخستبن بار نبود که معترضان چنین خواسته‌ای را مطرح کردند، بلکه از همان ماه‌های ابتدایی آغاز دولت بویژه از آغاز جنبش جلیقه‌زردها، بارها بر این خواسته خود تاکید داشته‌اند.

جنبش جلیقه زردها ابتدا در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت شکل گرفت، اما به تدریج ماهیت خود را به تظاهرات گسترده مردمی به سیاست‌های اقتصادی دولت تغییر داد؛ جنبشی که در روز نخست جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفری را راهی خیابان‌ها کرد و اگرچه به تدریج از تعداد معترضان کاسته شد اما همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا