بین‌المللی

ذخیره ارزی چین به ۳ تریلیارد و ۱۱۵ میلیارد دلار رسید

اداره مدیریت ارزی چین با اشاره به ثبات گردش سرمایه گذاری خارجی و تعادل عرضه و تقاضا در بازار ارز اعلام کرد تا پایان ماه ژانویه ۲۰۲۰، ذخیره ارزی این کشور به ۳ تریلیارد و ۱۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایرنا اداره مدیریت ارزی چین روز یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد ذخیره ارزی این کشور در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است با توجه به چالش‌های جدی جهانی، بازارهای بین‌المللی مالی با ابهامات گوناگون روبرو هستند اما از سوی دیگر تاثیر شیوع ویروس کرونا موقتی خواهد بود و روند رشد مطلوب اقتصاد چین در درازمدت تغییری نخواهد کرد.

چین که بتازگی از جنگ تجاری با آمریکا نجات یافته بود و دو کشور در اواخر سال میلادی ۲۰۱۹ مرحله اول توافق تجاری را امضا کرده بودند با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه شده است.

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

ویروس کرونا تا کنون جان ۸۱۳ تن را در چین گرفته و ۳۷ هزار و ۲۵۲ تن دیگر را هم مبتلا کرده است با این حال با تلاش های دولت چین تا کنون دو هزار و ۷۲۹ تن هم بعد از درمان از مراکز درمانی مرخصی شده اند گزارش ها حاکی است ۲۸ هزار و ۹۴۲ تن هم مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا