گوناگون

مرگ ۸۷۸ نفر در تصادفات رانندگی استان تهران در ۲۴۶روز

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالیانه ۲۵ میلیون نفر در تصادفات رانندگی در سراسر جهان جان خود را از دست می‌دهند یا دچار معلولیت می‌شوند. تصادفات جاده‌ای نهمین عامل مرگ‌ومیر در جهان محسوب می‌شود. این گزارش می‌افزاید که، بیشترین مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات در کشورهای کم‌درآمد رخ می‌دهند. در دنیا به‌ازای هر هزار خودرو، سالانه حدود ۹ نفر در تصادف‌ها کشته می‌شوند. درحالی‌که در ایران به‌ازای این تعداد خودرو ۳۷ نفر کشته می‌شوند…


مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ ۸۷۸ نفر در حوادث رانندگی استان تهران از ابتدای سال تا پایان آبان ماه خبر داد.

مهدی فروزش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آمار جانباختگان حوادث رانندگی در استان تهران گفت: طبق آمارهای اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در سال گذشته ۱۳۱۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و در همین سال ۳۹هزار و ۴۳۹ نفر مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آمارهای هشت ماهه از حوادث رانندگی سال ۹۸ استخراج شده است، گفت: برای مقایسه بهتر آمار امسال و سال گذشته، آمار هر دو سال را از ابتدای سال تا پایان آبان ماه بررسی کرده‌ایم و بر این اساس در هشت ماهه سال ۹۷، مجموعا ۹۱۶ نفر در حوادث رانندگی استان تهران جان خود را از دست داده‌اند، در هشت ماهه امسال نیز ۸۷۸ نفر در حوادث رانندگی استان تهران کشته شده‌اند که این آمار کاهش ۴.۱ درصد را نشان می‌دهد.

فروزش ادامه داد:‌امسال ۶۰۸ نفر از جانباختگان حوادث رانندگی استان تهران در معابر درون‌شهری، ۲۴۸ نفر در جاده‌ها و معابر برون شهری، ۱۹ نفر در راه‌های روستای، یک نفر در مسیر اختصاصی و دو نفر در سایر موارد کشته شده‌اند.

وی از افزایش شمار جانباختگان در معابر برون شهری در سال جاری نیز خبر داد و گفت:‌ بررسی آمارهای هشت ماهه نشان می‌دهد که در سال ۹۸، تعداد قربانیان حوادث رانندگی در معابر درون شهری از ۶۲۱ نفر در هشت ماهه ۹۷ به ۶۰۸ نفر رسیده و به عبارتی ۲.۱ درصد کاهش داشته است، اما قربانیان در معابر برون شهری ۱۱.۲ درصد افزایش داشته واز ۲۲۳ مورد به ۲۴۸ مورد در هشت ماهه سال‌جاری رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران همچنین در مورد مصدومان حوادث رانندگی در هشت ماهه سال ۹۷ و ۹۸ نیز گفت: هشت ماهه سال گذشته ۲۷هزار و ۵۲۵ نفر در تصادفات رخ داده در استان تهران مصدوم شده‌اند و در مدت مشابه امسال نیز ۲۷هزار و ۱۶۴ نفر دچار مصدومیت شده‌اند که این آمار نیز ۱.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا