ورزشی

مزد و درآمد ورزشکاران کفاف زندگی آنها را نمی دهد!

در آستانه رقابت‌های قهرمانی آسیا در رشته کشتی، ورزشکاران و داوران کشتی کشور نسبت به شرایط معیشتی اعتراض کردند. بخشی از دستمزد داوران کشتی از حدود ۱۰ سال پیش تاکنون پرداخت نشده است.

دستمزد و معوقات داوران کشتی پرداخت می شود؟

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد کریمی دبیر کمیسیون داوران کشتی کشور در این مورد گفت: بخشی از دستمزد داوران کشتی از حدود ۱۰ سال پیش تاکنون پرداخت نشده بود که با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی فدراسیون کشتی، پرداخت طلب داوران بعنوان یکی از زحمتکش‌ترین قشر جامعه کشتی بود، نسبت به پرداخت معوقات ۱۷ داور کشتی اقدام شد.وی ادامه داد: از این ۱۷ داور، ۳ داور فوت شده بودند که با تماس با بستگان آنها نسبت به پرداخت مطالبات آن ها اقدام شد. همچنین معوقات ۴ داور بازنشسته که در شرایط جسمانی خوبی قرار نداشتند نیز پرداخت شد. ۱۱ داور پیشکسوت و فعال کشتی نیز از دیگر داورانی بودند که نسبت به پرداخت حق الزحمه و مطالبات آنها اقدام صورت گرفت.کریمی در پایان خاطرنشان کرد: پرداخت معوقات و حق الزحمه سایر داوران نیز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در صورت تأمین اعتبار در نزدیکترین زمان این کار نیز انجام خواهد شد.

قهرمان کشتی آزاد آسیا؛ نداشتن کار و درآمد از دلایل ناکامی من بود!

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده رقابتهای بین المللی جام تختی به عنوان یکی از مراحل انتخابی تیم ملی مدتها است بسته شده، اما جنجال و اعتراض به مصاف مدعیان وزن ۶۵ کیلوگرم همچنان ادامه دارد. این کشمکش و چانه زنی بین مدعیان و کادر فنی تا حدی بالا گرفته که پای هیأت کشتی استان زنجان و مسئولان فدراسیون کشتی هم وسط کشیده شده و حالا همه منتظرند تا مدیر فنی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بهترین تصمیم و سیاست را در این وزن اعمال کنند.جنجال وزن ۶۵ کیلوگرم زمانی آغاز شد که میثم نصیری قهرمان جام تختی و یکی از مدعیان دوبنده تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا از لیست تیم اعزامی به هند خط خورد و سپس اردوی تیم ملی را ترک کرد. او مدعی بود به عنوان قهرمان جام تختی باید به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام شود، چراکه کادر فنی از مدتها پیش گفته بود، جام تختی به معنای رقابتهای انتخابی تیم ملی است. نصیری در ادامه اعتراض خود به تصمیم کادر فنی، مصاحبه‌های تند و تیزی هم با برخی رسانه‌ها داشت و با انتقادات بی پرده و صریحش، شخص سرمربی تیم ملی را نشانه گرفت.

این روند تا جایی پیش رفت که حتی علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم وارد ماجرا شد و در واکنش به نامه اعتراض آمیز هیأت کشتی استان زنجان اعلام کرد امیدوار است کادر فنی تیم ملی طوری تصمیم گیری کند تا حقی از کسی ضایع نشود.از سوی دیگر حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی هم برای آرام کردن فضای متشنج اردوی تیم ملی وارد ماجرا شد و گفت: «میثم نصیری کشتی‌گیر شایسته کشورمان است و بعد از اینکه نامه‌ای را به صورت رسمی از هیأت کشتی زنجان دریافت کردیم، رئیس فدراسیون هم به این مورد ورود پیدا کرد، چراکه فدراسیون در این موارد به لحاظ اداری شأن ورود و نظارت دارد…

پیس از این میثم نصیری نسبت به شرایط مالی خود اعتراض کرده بود. به گزارش خبرگزاری مهر، میثم نصیری با بیان اینکه سال خوبی را پشت سر نگذاشت و شرایط خوبی نداشت گفت: از مسئولان استان زنجان گلایه دارم. آنها از من حمایت نکردند و این برای من جای سوال است، چراکه اگر کمی از من حمایت می‌شد، حتماً می‌توانستم نتایج خوبی را کسب کنم. یکی از دلایل ناکامی‌های من مسائلی از جمله نداشتن کار و مسائل مالی بود. نصیری تصریح کرد: به دلیل مشکلاتی که داشتم ترجیح دادم در لیگ کشتی حضور پیدا کنم تا کمکی برای زندگی ام باشد”…

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا