بین‌المللی

بی‌سابقه‌ترین ورشکستگی کشاورزان آمریکا طی ۸سال اخیر

به دنبال جنگ تجاری میان چین و آمریکا، صنعت کشاورزی ایالات متحده نیز دچار وضعیت نابسامانی شده و با افزایش ۲۰ درصدی ورشکستگی کشاورزان، به بالاترین حد خود طی ۸ سال اخیر رسیده است.

اقتصاد آنلاین، مهسا نجاتی؛ بر اساس داده‌های منتشر شده توسط دادگاه‌های ایالات متحده، تعداد ورشکستگی‌های مزارع آمریکا در سال ۲۰۱۹، ۲۰ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۹، تعداد ۵۹۵ ورشکستگی مزارع ثبت شد که به میزان قابل توجهی از تعداد ۴۹۸ مورد در سال ۲۰۱۸ افزایش را تجربه کرده است.

در حال حاضر، میزان ورشکستگی مزارع آمریکا، به بالاترین حد خود طی ۸ سال اخیر رسیده است.

قابل ذکر است که به رغم کمک مالی ۲۸ میلیارد دلاری به کشاورزان توسط دولت، که دو برابر میزان کمک مالی به خودروسازی دیتوریت در سال ۲۰۰۹ بوده، این افزایش ورشکستگی انتظار می‌رفت.

با وجود اینکه بسته‌های حمایتی فراهم شده، اما به دلیل جنگ تجاری میان چین و آمریکا، کشاورزان یکی از بزرگترین بازارهای خود را از دست داده‌اند.

همچنین، بخش کشاورزی در حال تجربه سطح بالاتری از بدهی مزارع، قیمت پایین اجناس و شرایط ناپایدار آب و هوایی است.

شایان ذکر است که وزارت کشاورزی اذعان داشت یک‌سوم از درآمد خالص مزارع در سال ۲۰۱۹، از سوی کمک‌های دولتی و پرداخت مالیات‌دهندگان بوده است.

ویسکانسین، با ۵۷ مورد ورشکستگی در بخش کشاورزی، ایالتی بود که بالاترین آمار را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داد و باید گفت که بیشترین تعداد آن در بیش از یک دهه بود.

در نمودار ارائه شده، تعداد ورشکستگی‌های سالانه کشاورزان آمریکا، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ را مشاهده می‌کنید؛

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا