از هر دری سخنی

تهدید ترکیه به بسیج نیروی زمینی و هوایی‌اش علیه ارتش سوریه در ادلب

در بحبوحه تداوم تشدید اقدامات نظامی میان ترکیه و سوریه، آنکارا بر تصمیمش برای اخراج ارتش سوریه از پست‌های دیده‌بانی متعلق به خود در منطقه ادلب تاکید و تهدید کرد، نیروهای زمینی و هوایی خود را برای تحقق این هدف بسیج خواهد کرد….

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، فخر الدین آلتون، رئیس اداره ارتباطات در دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه با انتشار توییتی ضمن طرح ادعاهایی علیه دولت دمشق گفت، ترکیه عزم خود را جزم کرده تا در اواخر فوریه جاری دولت سوریه را به موجب توافق سوچی به خارج از مرزهای پست‌های دیده‌بانی در ادلب منتقل کند و به منظور تحقق این هدف همه نیروهای زمینی و هوایی خود را بسیج می‌کند.

وی افزود: ما با هیچ تجاوزی مدارا نمی‌کنیم و همانطور که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهورمان گفت، با قاطعیت و قدرت به هرگونه تجاوز علیه نیروهایمان از سوی سوریه پاسخ می‌دهیم. آلتون مدعی شد: وظیفه اخلاقی و انسانی ما حمایت از  باقی ماندن ملت سوریه در سرزمین‌شان و حفظ عزت آنان است.

آلتون با بیان اینکه ترکیه اجازه نخواهد داد صدها هزار غیر نظامی وارد مرزهای این کشور شوند، افزود: مسئله مبارزه ملت سوریه به منظور تحقق آزادی بخشی جدایی ناپذیر از مسائل امنیت ملی ترکیه است. وظیفه ما مبارزه با تروریست‌ها چه در مناطق مرزی و چه در منطقه ادلب است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا