حقوق بشر

اعتصاب غذای وکیل زندانی، امیرسالار داودی

امیرسالار داودی، وکیل زندانی ، در یادداشتی اعلام کرده که در اعتراض به “دریغ کردن کمترین حق یک زندانی سیاسی” و خودداری مسئولان از دادن چند روز مرخصی به او از روز ۲۰ بهمن اعتصاب غذا کرده است…

به گزارش دویچه وله، امیرسالار داودی، وکیل زندانی، با انتشار بیانیه‌ای از داخل زندان اعلام کرد که از روز ۲۰ بهمن دست به اعتصاب غذا زده است.

او در یادداشتی که به وکیلش داده نوشته است که ۱۵ ماه به طور پیوسته در زندان بوده و از این مدت ۱۹۰ روز در انفرادی حبس شده است. آقای داودی گفته‌ برخورداری از مرخصی را حق خود می‌داند اما مسئولان هیچ اقدامی برای مرخصی او انجام نداده‌اند و به همین دلیل او از ساعت شش عصر روز ۲۰ بهمن اعتصاب غذا کرده است.

آقای داودی هشدار داده که “مسئولیت هر اتفاقی که برایش بیفتد” متوجه مسئولان قضایی از جمله “رئیس قوه قضائیه، دادیار ناظر زندان، معاون دادستان تهران و دادستان تهران” است و نوشته این افراد “کسانی هستند که در اعطای این مرخصی کوتاهی کرده‌اند و حداقلی‌ترین خواسته یک زندانی سیاسی را برای عملی کردن وعده‌اش به دخترش مبنی بر چند روز آمدن به خانه دریغ کردند.”

آقای داودی ۲۹ آبان سال ۱۳۹۷ بازداشت شد و از آن زمان در اوین زندانی است. به گفته عفو بین‌الملل در این مدت او “دسترسی بسیار محدودی به خانواده و وکیل داشته است.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا