زحمتکشان

رتبه‌بندی معلمان اجرایی شده است؟!

اعتراض فرهنگیان نسبت به بودجه ناچیز رتبه‌بندی ادامه دارد. اجرای این طرح نیازمند حداقل ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است که دولت و مجلس با این میزان اعتبار مخالفت کرده اند.

معلمان می‌گویند: ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به شدت ناکافیست!

جمعی از معلمان در تماس با خبرنگار ایلنا، از بودجه ناچیز رتبه‌بندی انتقاد کردند و گفتند: ۳ هزار میلیارد تومان برای سال آینده ناکافی‌ست. امسال ۲ هزار میلیارد تومان صرف اجرای رتبه‌بندی در شش ماهه‌ی دوم سال ( از مهر ماه تا پایان سال) شد؛ چگونه قرار است سال بعد با ۳ هزار میلیارد تومان رتبه‌بندی را برای کل سال اجرا کنند؟!این معلمان با انتقاد از عملکرد اعضای کمیسیون تلفیق در قبال مطالبات معلمان می‌گویند: اعضای کمیسیون تلفیق، اعتبار رتبه‌بندی معلمان را افزایش ندادند…

مدعیات پوچ وزیر آموزش و پرورش

در همین حال وزیر آموزش و پرورش مدعی است آئین‌نامه طرح رتبه‌بندی معلمان را تدوین و اجرا کرده است.به گزارش ایلنا؛محسن حاجی‌میرزایی با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال آینده گفت: تا به اینجای کار هر اقدامی که می‌توانستیم برای فرهنگیان انجام داده‌ایم و برخی از تعهداتی که باقی مانده را تا پایان سال اجرایی می‌کنیم. برای اجرایی شدن این طرح نیازی به ارائه لایحه به مجلس نبود و وزارت آموزش و پرورش این طرح را اجرا کرده است…پیش از این وزیر آموزش و پروش از تعیین تکلیف رتبه‌بندی نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری خبر داده بود.

اعتراض فرهنگیان به طرح رتبه بندی

به گزارش خانه ملت، فرهاد فلاحتی با بیان اینکه بسیاری از معلمان نسبت به اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان انتقاد دارند، عنوان کرد: چیزی که در حال حاضر آموزش و پرورش در حال اجرای آن است، به هیچ عنوان رتبه بندی فرهنگیان نیست. بارها درباره نحوه اجرای رتبه بندی فرهنگیان در کمیسیون آموزش و نشست‌های تخصصی بحث و بررسی صورت گرفته ولی آموزش و پرورش به بحث‌های کارشناسی اعتنایی نداشته و آنچه مد نظر داشته را اجرایی کرده است. دولت در زمینه اجرای نظام رتبه‌بندی هیچ لایحه‌ای به مجلس ارائه نکرد در حالی که ما انتظار داشتیم معلمان نیز در نظام رتبه‌بندی مانند وزارت علوم تعیین رتبه شوند و از رتبه مربی، استادیاری، دانشیاری تا استاد تمامی رتبه بندی شوند. برای اجرای این سیاست‎ها حداقل، نیاز به ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است، این در حالی است که دولت فقط دو هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی در نظر گرفت که این رقم نیز بدون ارائه هیچ گونه لایحه‌‎ای صورت گرفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا