ورزشی

پیامد سیاست های وزارت ورزش؛ رخنه دلال‌ها به فوتبال کشور!

درحالیکه انتخابات فدراسیون فوتبال وارد مرحله جدی تری شده است ٬پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید؛در باشگاه‌های فوتبال ما دلال‌ها رخنه کرده‌اند کار به این جا رسیده که برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ به اما و اگر افتاده‌ایم.

وزارت ورزش حامی اصلی دلال هاست

انتخابات فدراسیون فوتبال وارد مرحله بررسی صلاحیت‌ها شده و برخی از داوطلبان تصدی پست ریاست نیز به علت برخی مشکلات در راه تایید صلاحیت،‌ از هم‌اکنون بدنبال کناره‌گیری به نفع افراد دیگر هستند تا هم‌چنان در راس قدرت اجرایی فوتبال حضور داشته باشند.به گزارش ایسنا، با پایان مهلت تحویل مدارک نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال، تکلیف برخی از نامزدهای انتخابات این فدراسیون مشخص خواهد شد. برخی از داوطلبان نیز به علت ناتوانی در اخذ حداقل معرف‌ها مجبور به کناره‌گیری از چرخه‌ی رقابت انتخابات خواهند بود و به احتمال زیاد برخی دیگر نیز بدلیل مشکلات مالی، اداری و بازنشستگی در احراز صلاحیت‌ها نهایی با مشکل مواجه خواهند شد.بر اساس اخبار رسیده، دو تن از نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال که اتفاقا اسم و رسمی هم دارند، به علت مشکلات قانونی در حضور یکی از آنها، با هم توافق کرده‌اند که یکی از این نامزدها به نفع دیگری کناره‌گیری کند.

یکی از این نامزدها به علت اعمال قانون منع بکارگیری بازنشستگان امکان رقابت در انتخابات پیش رو را نخواهد داشت، بر این اساس او با یک نامزد باسابقه که تجربه مدیریت در یک باشگاه لیگ برتری را نیز دارد، توافق کرده که به نفع او کنار بکشد تا به این شکل از آرای خود در انتخابات فدراسیون فوتبال به نفع او بهره‌برداری کند.هرچند پیگیرهای ایسنا نیز حکایت از آن دارد که “سوابق مدیریتی‌” ارائه شده این مدیر سابق لیگ برتری به فدراسیون فوتبال نیز مربوط به دورانی است که او همزمان یک سمت انتخابی نیز داشته است. در این صورت باید دید که تصدی همزمان این پست اجرایی اشکال قانونی در راه تایید مدارک و احراز صلاحیتش ایجاد خواهد کرد یا خیر؟موضوعی که می‌تواند معادلات ائتلاف بزرگ این دو چهره فوتبالی در انتخابات پیش‌روی را دچار تغییرات ناخواسته‌ای کند.

سرنوشت تیم ملی فوتبال را دلال ها رقم می زنند

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید دراگان اسکوچیچ مربی نیست که محک خورده و آزمون دیده باشد و نمی‌توان به طور قطع گفت که این مربی با تیم ملی موفق می‌شود.محمود حقیقیان، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: همیشه برای تیم ملی یک کشور باید بهترین گزینه برای سرمربی‌گری تیم انتخاب شود چون همه چیز فوتبال تیم ملی آن کشور است. باید با وسواس سرمربی انتخاب شود تا بهترین کیفیت از تیم ملی ارائه شود. او باید اطلاعات و سابقه‌ خوبی داشته باشد و بازیکنان تیم همگی او را قبول داشته باشند. در غیر این صورت مشکلاتی در تیم ملی پیش می‌آید.او ادامه داد: ما الان به یک تیم ملی قوی نیاز داریم. بحث‌های زیادی شده درباره انتخاب شدن دراگان اسکوچیچ مطرح شده است.

ما بعد از رفتن کارلوس کی‌روش توقع داشتیم کسی بالاتر یا در حد او هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد اما به دلایل اقتصادی جامعه، مشکلاتی در این خصوص پیش آمد. در حال حاضر جای سوال دارد که بین این همه گزینه چرا اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شده است؟…او درباره وجود دلال‌ها و همچنین تاثیرگذاری دلال‌ها در انتخاب دراگان اسکوچیچ گفت: اگر امثال ما در این فوتبال در حاشیه‌ هستیم، به خاطر وجود این دلال‌هاست… در باشگاه‌های فوتبال ما دلال‌ها رخنه کرده‌اند و با بلایی که سر فوتبال ما آورده‌اند، کار به این جا رسیده که برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ به اما و اگر افتاده‌ایم و باید دست به دعا شویم که شاید به جام جهانی صعود کنیم.پیشکسوت فوتبال ایران افزود: ما متاسفانه در فوتبال مان اصول نداریم و این برای ما دردسرساز شده است. در کشورهای دیگر باشگاه‌ها، مربی‌، بازیکنان و قراردادهایشان مشخص است ولی در کشور ما از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند… این مساله نشان می‌دهد حضور دلال‌ها فوتبال ما را به کجا کشانده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا