بین‌المللی

فرا خوان حزب کمونیست دنباس به احزاب برادر در رابطه با جنگ خصومت آمیز

برگردان: م. چابکی: بسیاری از اقدامات رژیم زلنسکی (رئیس جمهور جدید اوکراین) و حامیان غربی اش نشان می دهد که امپریالیسم جهانی علاقه مند به ادامه درگیری نظامی در منطقه است.

رفقای عزیز!

با ششمین سال رخ داد جنگ در دنباس، بیش از ۱۰ هزار نفر جان باختند، حدود ۲ میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شدند و صدها کودک کشته و زخمی گردیدند. ریختن خون ساکنان دونباس در دست رژیم کیف است که در پاسخ به خودمختاری جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک، تجاوز نظامی را آغاز کرد.

در ۱۴ آوریل ۲۰۱۴، کیف رسما به اصطلاح از عملیات ضد تروریستی در دنباس خبر داد. ارتش اوکراین با محاصره شهرها و دهکده ها و مردم عادی که در میان آنان نظامی وجود نداشت. با کمک هواپیماهای نظامی و توپخانه های سنگین. مدارس، بیمارستان ها ومحله های مسکونی در محدوده DPR و LPR حدود ۴۰ هزار ساختمان تخریب شد.

بسیاری از اقدامات رژیم زلنسکی (رئیس جمهور جدید اوکراین) و حامیان غربی اش نشان می دهد که امپریالیسم جهانی علاقه مند به ادامه درگیری نظامی در منطقه است. اما پاسخ بین المللی طبقه کارگر نه به جنگ است. ما همه احزاب و سازمان های برادر را فرا می خوانیم که به اعتراض حزب کمونیست دنباس بپیوندند و در ۱۴ آوریل سال ۲۰۲۰ با ابتکار در مقابل سفارت اوکراین در کشورهایشان همبستگی خود را اعلام دارند.

نه به جنگ در دنباس!

آری به حق تعین سرنوشت!

کمیته مرکزی حزب کمونیست جمهوری خلق دونتسک

بر گرفته از سایت احزاب برادر اتحاد شوروی سابق / http://skpkpss.ru/novosti-kpdnr-kommunisty-shaxterska-prinyali-uchastie-v-meropriyatii-posvyashhennom-g

م. چابکی ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۲۰ / ۰۲ / ۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا