از هر دری سخنی

انتخابات در رژیم «ولایی» بی معنا است

فرستادۀ روزنامۀ فرانسوی لوموند به تهران، در گزارشی در باره انتخابات مجلس شوری اسلامی به نقل از برخی ایرانیان نوشته است که انتخابات در جمهوری اسلامی بی معنا است….

به گزارش رادیو فرانسه، خبرنگار لوموند از قول یک استاد دانشگاه می افزاید که در ماه های گذشته رژیم اسلامی ایران انبار دروغ های خود را به ته رساند و اکنون هیچکس مایل نیست در حمایت از “میانه روها یا برای انتخاب میان بد و بدتر” پای صندوق های رأی حاضر شود.

همین استاد دانشگاه تصریح کرده است : کسانی که نیز تغییر نظام اسلامی را از درون میّسر می دانستند دیگر خود اعتقادی به این تصور ندارند.

یک روانشناس جوان نیز به خبرنگار لوموند گفته است که این روزها ایرانیان همگی احساس سرگشتگی و آسیب‌های سنگینی را یکی پس از دیگری تجربه می‌کنند.

جوان روانشناس با اشاره به کشتار صدها نفر در اعتراض های خیابانی آبان ماه گذشته افزوده است که به گمان او ایرانیان در حال از دست دادن حساسیّت های خود و این تصور یا توهم هستند که گویا می توانند منشاء تغییر وضعیت کنونی خود و کشور باشند.

جوان روانشناس افزوده است که در انتخابات گذشته هم خود او به کرات رای داده بود هم دیگران را به رأی دادن ترغیب کرده بود. اما، اکنون او به این نتیجه رسیده که انتخابات در جمهوری اسلامی بی معنا است و رژیم اسلامی مسیر خاص خود را دنبال می کند صرف نظر از اینکه چه آرایی در صندوق ها ریخته شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا