اجتماعی

ایران در بحران، تعطیلی دانشگاه ها، مدارس و تعلیق مسابقات ورزشی

ویروس کرونا، کشور را در بحران فرو برده است. دانشگاه های ۱۰ استان تعطیل شده اند، مدارس در بسیاری از شهرها و استان ها از دو تا چند روز تعطیل اعلام شده، مسابقات ورزشی لغو شده است، وزارت بهداشت اختیار گرفته که در صورت لزوم کل یک شهر را تعطیل اعلام کند، تعداد قربانیان فعلا به شش نفر رسیده است….

خبرگزاری های دولتی شنبه شب اعلام کردند تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان، مازندران و مرکزی، تا آخر هفته تعطیل خواهد بود.

به گزارش اعتماد آنلاین، روابط عمومی وزارت بهداشت، تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان‌های فوق برای مقابله با گسترش ویروس کرونا تعطیل شده است.

بنابر اخباری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، شب گذشته (شنبه شب) در چندین خوابگاه دانشجویی دانشجویان در اعتراض به عدم تعطیلی دانشگاه ها دست به تظاهرات اعتراضی زده بودند. خوابگاه دختران دانشگاه بهشتی در تهران، خوابگاه دانشجویان دانشگاه ایلام، دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد و دانشگاه مازندران از جمله مراکز دانشجویی بوده است که به این مناسبت در آن ها اعتراض هایی صورت گرفته است.

مدارس در بسیاری از شهرها و استان های کشور نیز برای مقابله با ویروس کرونا تعطیل شده است. تمام مدارس استان تهران روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل است. یک مقام آموزش و پرورش استان تهران گفت تعطیلی دو روزه مدارس به خاطر آماده سازی فضای مدرسه پس از انتخابات و ضدعفونی سازی آن هاست.
در استان مرکزی مدارس به مدت یگ هفته تعطیل شده است. در آذربایجان شرقی، قم، کرمانشاه، استان مازندران، کردستان، زنجان، گیلان، همدان، اردبیل، قزوین، استان سمنان نیز به مدت یک تا چند روز تعطیل شده است.

لغو مسابقات ورزشی به مدت ده روز

“ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش” فدراسیون پزشکی ورزشی از لغو تمام رویدادهای ورزشی کشوری، لیگ های دسته اول و دوم همه رشته های ورزشی به مدت ١٠ روز خبر داد.

در اطلاعیه ” ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا در ورزش” آمده است: پیرو هماهنگی به عمل آمده با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و نظر به اهمیت حفظ سلامت ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش و همچنین علاقه مندان و تماشاگران رویدادهای ورزشی، اعلام شد که از روز دوشنبه پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ تمام مسابقات ورزشی کشوری و لیگ های دسته اول و دوم در تمام رده های سنی به مدت ۱۰ روز لغو می شود.

تصمیمات بعدی این ستاد متعاقبا و از طریق اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.

اعطای اختیار تعطیلی شهرها به وزارت بهداشت

معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد در جلسه شورای عالی امنیت ملی که با حضور حسن روحانی برگزار شد، اختیار ویژه‌ای به وزارت بهداشت داده شد که اگر لازم باشد شهری را به علت شیوع بیماری کروناویروس تعطیل کند.

تعداد قربانیان به شش نفر رسید

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد یک نفر دیگر در استان مرکزی براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.
رئیس علوم پزشکی اراک نیز گفت: روز شنبه سه مورد مشکوک جدید ابتلا به کرونا در استان شناسایی شده که باید آزمایشات قطعی آنها انجام شود.

دو نماینده مجلس جدید کرونا گرفتند

سید علی آقازاده و محمدعلی رمضانی دستک، که به عنوان نمایندگان رشت . آستانه در دوره ی یازدهم مجلس معرفی شده اند، به ویروس کرونا مبتلا هستند.

روزنامه اینترنتی فراز نوشت: سید علی آقازاده، نماینده رشت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مبتلا به کرونا است.او قبلا رییس ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی در گیلان بود.

محمدعلی رمضانی دستک نیز که قرار بود به عنوان نماینده آستانه به مجلس برود، در تخت بیماری است. وضعیت او بسیار وخیم گزارش شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا