گوناگون

بهداشت ضعیف، عامل افزایش خطر کروناویروس

در کشورهایی که سیستم بهداشتی ضعیف است، ویروس کرونا خطرناک‌تر است….

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش مدیرکل سازمان جهانی بهداشت جهانی، موارد ابتلا به کروناویروس که هیچ ارتباط واضحی با منشاء همه گیری ندارند شامل افرادی می‌شود که هیچ سابقه سفر به کشور چین و یا تماس با یک مورد آلوده نداشته‌اند.

سازمان بهداشت جهانی پیرامون تعداد مبتلایان به کرونا بدون ارتباط با منشاء آن، ابراز نگرانی کرده است.

آدانوم گابریاسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت جهانی گفت:«چین ۷۵ هزار و ۵۶۵ مورد آلوده به کروناویروس را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده است که شامل دو هزار و ۲۳۹ مورد فوت بر اثر این بیماری است.

بر اساس داده های موجود، این بیماری در ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کروناویروس خفیف است و در ۲۰ درصد بیماران شدید یا بحرانی است. این ویروس در ۲ درصد موارد گزارش شده مهلک بوده است.

خطر مرگ برای بیماران مسن زیاد و برای کودکان نسبتا کم است. در خارج از چین، هزار و ۲۰۰ مورد ابتلا به کروناویروس در ۲۶ کشور و هشت مورد فوت گزارش شده است. بیشترین نگرانی ما در مورد پتانسیل گسترش آلودگی به ویروس COVID-19 در کشورهایی با سیستم بهداشتی ضعیف تر است».

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا