بین‌المللی

آمریکا تجهیزات نظامی به ارزش سه میلیارد دلار به هند صادر می‌کند

آمریکا در نظر دارد بالگردهای نظامی به همراه موشک به هند صادر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند دیداری رسمی در گجرات برگزار کرد و در آنجا اظهار داشت که آمریکا به هند هلیکوپترهای نظامی و سایر تجهیزات نظامی به ارزش سه میلیارد دلار صادر خواهد کرد.

ترامپ گفت: «خوشحالم که اعلام کنم که در تاریخ ۲۵ فوریه نمایندگان ما برای تهیه بالگردهای هندی و سایر تجهیزات برای مبلغ سه میلیارد دلار قرارداد امضا خواهند کرد. ایالات متحده آمادگی دارد بهترین و مدرن‌ترین سلاح‌ها را به هند عرضه کند».

وی افزود: «در حالی که ما به توسعه همکاری های دفاعی خود ادامه می‌دهیم، ایالات متحده در نظر دارد تجهیزات نظامی را در اختیار هند قرار دهد، که یکی از بهترین‌ها و قدرتمندترین ها در جهان است. ما سلاح‌های عالی می‌سازیم. ما بهترین‌ها را انجام می‌دهیم و هم اکنون با هند همکاری می‌کنیم».

پیشتر روزنامه تایمز هند گزارش کرده بود که دهلی نو برای بازدید ترامپ، دو قرارداد بزرگ دفاعی با مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار آماده کرده است: برای خرید محموله‌ای شامل شش فروند بالگرد آپاچی ای‌اچ-۶۴‌ای به مبلغ ۹۳۰ میلیون دلار و ۲۴ فروند بالگرد ام‌اچ-۶۰‌آر به همراه موشک بالغ بر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا