از هر دری سخنی

کارخانه‌های اراک در مقابله با کرونا چه کردند؟

در کارخانه ها و کارگاه‌های اراک به کارگران کمکی از سوی وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا نشده است. بالا رفتن قیمت شوینده‌ها، مواد ضدعفونی کننده، ماسک‌ها و دیگر لوازم بهداشتی برای کارگران مشکل‌زا است.

سلامت کارگران با تهدید جدی روبرو است !

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهراب بوجاری (رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی) نسبت به عدم اطلاع‌رسانی درست مسئولان وزارت بهداشت در استان مرکزی به انجمن‌های صنفی حفاظت فنی و بهداشت کار انتقاد کرد. بوجاری تاکید کرد: برای اجرای سیاست‌های پیشگیرانه در حوزه درمانی باید در همه ساحات زندگی مردم وارد شوید و ایمنی و بهداشت کار، به ویژه بعد از انتشار ویروس کرونا در کشور در صدر آن قرار دارد. وی افزود: بهترین راه پیشگیری از کرونا پایین آوردن ارتباط و تماس میان افراد و کنترل و نظارت بهداشتی اکید بر محیط کار است که کارگر بیشترین زمان خود را بیرون از خانه در آن می‌گذراند و در عین‌حال بیش از محیط خانه مستعد انتقال ویروس به افراد است. رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی با تاکید بر اینکه انتظار است که نظام سلامت به عنوان متولی پیشگیری از کرونا جلسات موثری با کارشناسان ایمنی و بهداشت کار (HSE) برگزار کند، گفت: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی اراک اطلاعات دقیقی از وضعیت به ما نداده است و ما خودمان در تاریکی حرکت می‌کنیم.

تاکنون اطلاعات روشن و صریحی از وضعیت شهر اراک در شیوع ویروس کرونا از مسئولان دانشگاه نداشته‌ایم. رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی ادامه داد: اغلب کارگاه‌های اراک تا جایی که در ارتباط هستیم، با تجربیات خودشان پیش می‌روند و کمکی از سوی وزارت بهداشت نداشته‌اند. بالا رفتن قیمت شوینده‌ها، مواد ضدعفونی کننده، ماسک‌ها و دیگر لوازم بهداشتی برای کارگران مشکل‌زا است. اعضای انجمن ما اغلب در صنایع مشغول به کار هستند و مشکلات کارگران را از نزدیک می‌بینند. رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی دستِ‌کم دستورالعمل مکتوب برای واحدها فرستاد و ارتباط بهتری با کارگاه‌ها و انجمن حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی برقرار کرد. ابن در حالی است که روز یکشنبه از طرف وزارت بهداشت و درمان یک جلسه اولیه با کارشناسان ایمنی و بهداشت کار در کارگاه‌های استان مرکزی گذاشته شد که ناکافی بوده و به لحاظ راهکاری مفید نبود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا