ویدئو

چین چگونه “کرونا” را مهار کرد+فیلم: گوش کنید

فیلم زیر: دولت چین چگونه کرونا را مهار کرد و به مردم آرامش داد؛ گزارش مستند یک ایرانی ساکن چین…

در این فیلم مستند که توسط یک ایرانی ساکن شهر نانجینگ چین تهیه شده از اقدامات متمرکز دولت چین از زمان شیوع بیماری کرونا می گوید و با تصاویری که از قسمتهای مختلف شهر و اقدامات انجام شده نشان می دهد برای هر بیننده ای بخوبی نشان می‌دهند کرونا با یک اقدام مسئولانه و متمرکز به راحتی قابل کنترل است و می توان به سادگی از گسترش آن جلوگیری کرد.

متاسفانه تا به حال در ایران مصیبت زده ما نه تنها یک اقدام منسجم و مسئولانه انجام نشده بلکه رژیم حاکم با تاخیر در اطلاع رسانی و پنهان کاری باعث شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و تلفات ناشی از آن شده است.

اگر چین مثل جمهوری اسلامی بود

اگر نسبت موارد شناسایی شده ابتلا با منشاء ایران در خارج با موارد ابتلا به کرونا در داخل ایران را ۲۰ درصد هم در نظر بگیریم، در نمونه چین باید تا کنون حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر مبتلا به کرونا در کشورهای مختلف شناسایی شده باشند که سرایت ویروس کرونا به آنها در خاک چین رخ داده باشد.

این در حالی است که تعداد کل افراد مبتلا به کرونا که در خارج از چین شناسایی شده‌اند، مطابق آمار دانشگاه هاوپکینز تا روز چهارشنبه کمتر از دو هزار نفر بوده‌اند که حدود یک هزار و ۲۶۰ مورد آن مربوط به کره جنوبی است.

این اختلاف فاحش علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین آن سنت باسابقه و شناخته شده پنهان‌کاری و خلاف‌گویی مسئولان ارشد جمهوری اسلامی در تمام مقام‌ها و منسب‌های سیاسی، نظامی و دیگر کارگزاران و وابستگان حکومتی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا