بین‌المللی

سقوط بازار سهام آمریکا

یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد: سال پیش نوشته بودم که سقوط بازار سهام آمریکا شروع پایان ترامپ است. اینکه ۱۰درصد سقوط در ۷ روز در تاریخ اقتصاد آمریکا بیسابقه بوده یک طرف، اما حباب سنگین در بازار دارایی‌ها در آمریکا که ترامپ با نرخ بهره پایین مدام در آن دمید حالا با سوزن کرونا در حال ترکیدن است.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد صادق الحسینی کارشناس اقتصادی در صفحه شخصی خود نوشت: این روند اگر ادامه یابد کل اقتصاد جهان را با رکودی بزرگ مواجه خواهد ساخت. بازارهای سهام جهان در این چند روز ۶ تریلیون دلار از دست دادند و جالبه که چین جزو معدود کشورهاییست که وضعش درحال بهترشدن است.

افزایش کسری بودجه بدون توجه به سیکلهای تجاری رمز اقتصاد ترامپ است! از سال ۱۹۸۳ تاکنون این اولین بار است که میزان رشد کسری بودجه همبسته با نرخ بیکاری حرکت نمی ‌کند. یعنی ترامپ بجای سیاست مالی ضدچرخه‌ای در حال افزایش کسری بودجه در دوران رونق است. اما این بار بدلیل پایین بودن نرخ‌های بهره، بانکهای مرکزی ابزاری جدی برای مقابله با بحران ندارند و اگر حباب بترکد، آغاز رکودی ویران‌کننده است که کوچترین اثرش نابودی ریاست‌جمهوری دوباره ترامپ است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا