فرهنگی

پیشنهاد خانه سینما برای تعطیلی فیلم‌سازی

با شیوع ویروس کرونا در ایران بسیاری از پزشکان و متخصصان پیشنهاد کرده‌اند که فعالیت‌های مختلف در مناطق تحت خطر متوقف شوند. اما دولت تا کنون جز مدارس و دانشگاه‌ها نپذیرفته که فعالیت‌های دیگری در شهر را به اجبار تعطیل کند.

به گزارش ایلنا، خانه سینما طی بیانیه‌ای به گروه‌های فیلم‌سازی پیشنهاد کرده با توجه به شیوع کرونا ویروس، پروژه‌های فیلمسازی خود را موقتا متوقف کنند.
در بیانیه خانه سینما آمده است: «پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از ابتلای اهالی صنعت تصویر ایران و خانواده‌هایشان و همچنین پرهیز از مشکلات مرتبط با آن که قطعا سبب ایجاد مخاطره و صدمات فراوان مادی و معنوی برای نهادهای اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی است، دست کم در شرایط فعلی که با شیوع دامنه‌دار بیماری مواجهیم، گروه‌هایی که در مرحله پیش‌تولید یا فیلم‌برداری قراردارند، به طور موقت از فعالیت خودداری کنند.»
خانه سینما در پایان بیانیه خود تاکید کرده که این صرفا یک پیشنهاد است و هیچ الزام اجرایی ندارد.
با شیوع ویروس کرونا در ایران بسیاری از پزشکان و متخصصان پیشنهاد کرده‌اند که فعالیت‌های مختلف در مناطق تحت خطر متوقف شوند. اما دولت تا کنون جز مدارس و دانشگاه‌ها نپذیرفته که فعالیت‌های دیگری در شهر را به اجبار تعطیل کند. رئیس‌جمهور نیز در پیام تلویزیونی خود تاکید کرد که از روز شنبه همه چیز در کشور باید به حالت عادی بازگردد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا