از هر دری سخنی

کرونا به مثابه فرصت: لایحه بودجه بدون تصویب در مجلس به شورای نگهبان ارسال شد

این استبداد و خودکامگی که سلسه وار از بالا به پایین آمده، حالا عجیب بی نظم شده و مملکت در آشفتگی هولناک به سر می برد. رشته امور گسسته و کسی قادر به انجام کار با طرح و برنامه زمان دار نیست. دولت به انتهای راه رسیده، و برای گذران روز پی در پی پول بی پشتوانه چاپ می کند. یک روز این سو قرار می گیرد و یک روز آن سو می ایستد، تعادل را از دست داده و هستی ملت را به موج سپرده است….

علی خامنه ای با یک حکم حکومتی دستور داد مصوبه ی کمیسیون بودجه ی مجلس به شورای نگهبان برود و بعد از موافقت این شورا برای اجرا ابلاغ شود. پیش از این مجلس کلیات لایحه بودجه ۹۹ را رد کرده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عبدالرضا مصری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه ۱۳ اسفند در یک کنفرانس خبری اعلام کرد به‌دلیل کمبود وقت و تعطیلی جلسات مجلس به‌خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید، لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان ارسال شده است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه از دریافت حکم حکومتی علی خامنه ای برای اجرای اصل ۸۵ درباره بودجه ۹۹ کل کشور خبر داد.

«اسدالله عباسی» در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در نامه ای به رهبر انقلاب اسلامی ابلاغ حکم حکومتی درباره دو موضوع مهم را از ایشان درخواست کردند. یکی از این موارد اجرای اصل ۸۵ قانون اساسی درباره بودجه ۹۹ کل کشور، و موضوع دیگر تعیین تکلیف وضعیت سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بود.

به گفته عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در مورد رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تا زمان تشکیل جلسه علنی سرپرست این وزارتخانه را اداره خواهد کرد.

عباسی یادآور شد: رهبری بلافاصله با درخواست رییس مجلس شورای اسلامی موافقت کرد و بر این اساس مصوبه کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان ارجاع می‌شود و پس از تامین نظر شورای نگهبان برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود تا کشور دچار خلاء قانون بودجه در سال آینده نشود.

در پی اعلام موافقت نمایندگان با اصل ۸۵ شدن بودجه سال آینده (بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی) و با توجه به اینکه ستاد مقابله با کرونا برگزاری جلسات علنی مجلس را به صلاح نمی‌داند آقای لاریجانی رییس مجلس در این باره از رهبر حکومت حکم حکومتی دریافت کرد.

بر این اساس مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد بودجه ۹۹ به عنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارجاع خواهد شد تا در صورت تایید به دولت ابلاغ شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا