از هر دری سخنی

مصرف آب در کشور نگران‌کننده است

معاون آب و آبفای وزیر نیرو ضمن تأکید بر رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست‌ها، خواستار مصرف بهینه آب از سوی مردم شد گفت: مصرف آب نگران‌کننده است..

ستاره صبح؛ قاسم تقی‌زاده خامسی روز گذشته در آیین بهره‌برداری هم‌زمان از ۴۱ پروژه صنعت آب و برق در ۶ استان کشور که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به هم‌زمانی افتتاح پروژه‌های صنعت آب کشور در نوزدهمین هفته پویش #هر هفته الف ب_ایران با روز ملی آب اظهار داشت: وظیفه ما تأمین آب باکیفیت برای مردم و مسئولیت اجتماعی جوامع، مصرف بهینه آب است. بارندگی‌های اخیر به افزایش ذخایر آبی کشور کمک کرده، اما باید توجه داشت که ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها محدود است و چون آب باید در اختیار همه ایرانی‌ها قرار گیرد، افزایش مصرف ۳۰ درصدی آب در برخی شهرها و ۱۵ درصدی در شهر تهران نگران‌کننده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به‌روزهای پایانی سال و انجام سنت خانه‌تکانی در خانواده‌های ایرانی، بر ضرورت توجه جدی‌تر به مصرف بهینه آب تأکید کرد و افزود: برای تأمین آب باکیفیت و مطلوب برای مردم پای‌کار هستیم و این برنامه را دنبال می‌شود. وی بابیان این‌که درخواست ما از مردم مدیریت مصرف در هنگام شستشو و خانه‌تکانی است، اظهار داشت: این کار باید تدریجی انجام و از هم‌اینک شروع شود و به زمان پیک مصرف موکول نشود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا