از هر دری سخنی

برای دوره بعد مزایده بگذارید

در برخی ادوار شنیده می‌شد که فلان کاندیدا تعدادی رای خریده است آن‌هم در کوره‌دهاتی دور افتاده و بسیار محرمانه و مخفی؛ سکوت کردید.

آرمان ملی، حسن نجفی؛ بعدها کمی این روند بیشتر شد و باز از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر خرید رای زمزمه می‌شد؛ باز سکوت کردید و این بار دلالان خرید عقیده مردم پا را فراتر از گلیم‌شان گذاشته و در منظر مردم پول می‌دهند و رای می‌خرند؛ باز سکوت کنید؟ خرید و فروشی که در طول تاریخ استان ایلام بی‌سابقه بوده است.

مبارزه با این پدیده شوم در ایلام دو راه دارد: اول اینکه با اقتدار هرچه تمام‌تر شورای نگهبان برای اولین و آخرین بار به این رویه نامیمون و ضد‌مردم‌سالاری دینی خاتمه دهیم تا برای همیشه تاریخ نام خرید رای از منوی سفارشات استان ایلام حذف شود و در غیر این صورت انتخابات دوره‌های بعد را به مزایده بگذارید.

اگر امکان مزایده تمام شهر نبود نهایتا در برخی محلات فقیر‌نشین یا برخی روستاها که تقاضا برای فروش رای زیاد است آن‌ را به مزایده بگذارید که هم مردم کمتر اذیت شوند و هم بتوان از درآمد آن برای مناطق محروم هزینه کرد. هم مردم فقیرنشین منتفع می‌شوند و هم از درآمد مزایده، برای خرج زیرساخت‌های شهری و کمک به نهادهای حمایتی استفاده می‌شود؛ این‌گونه دیگر نه کسی جرات تهمت خرید رای به کاندیدایی را می‌زند و نه کسی حق اعتراض دارد؛ مزایده است و هر کسی توان مالی بیشتری دارد برنده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا