گوناگون

درگیری فیزیکی نمایندگان پارلمان ترکیه بر سر مداخله در ادلب

پارلمان ترکیه روز گذشته شاهد زد و خورد و درگیری فیزیکی بین نمایندگان پارلمان به دلیل حمله رژیم ترکیه و مداخلات تحریک‌آمیز و خطرناکش در سوریه و اعزام نیرو به این کشور به منظور دفاع از تروریست‌ها در استان ادلب بود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، درگیری میان نمایندگان هنگام سخنرانی عنگین اوزقوچ، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP)  رخ داد که طی یک کنفرانس مطبوعاتی از اردوغان انتقاد کرده بود. او پیشتر در صفحه توییتر خود نیز از اردوغان به عنوان یک آدم بی‌احترام، بی‌اخلاق و بی‌مسؤولیت و بی‌وفا توصیف کرده بود که فرزندان ملت ترکیه را به جنگ در جبهه‌ها فرستاده است، در حالیکه فرزندان و خانواده‌ها از خدمت سربازی فرار می‌کنند و به همین دلیل وی به سربازان ترکیه که در سوریه کشته شده‌اند، احترام نمی‌گذارد.

تصاویر ویدیویی درگیری بین ده‌ها اعضای پارلمان از حزب اردوغان و احزاب اپوزیسیون را نشان می‌دهد که بالای میز رفته و همدیگر را هل می‌دهند و حرف‌هایی به یکدیگر می‌زنند.

تلویزیون “هابر تورک” ترکیه گزارش داد، برخی اعضای پارلمان طی درگیری نقش بر زمین شدند.

تنش‌ها در داخل ترکیه بعد از کشته شدن ده‌ها سرباز این کشور در خاک سوریه افزایش یافته در حالی که یگان‌های ارتش سوریه در برابر حملات تروریست‌های مورد حمایت مستقیم ترکیه در محور سراقب در حومه جنوب شرقی از خود دفاع کرده و خساراتی سنگین به آنها وارد کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا