گوناگون

۱۰۰ شهر به کرونا آلوده شدند؛ مسافرت نکنیم

اپیدمیولوژیست و عضو ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: حدود ۱۰۰ شهر در کشور به ویروس کرونا آلوده شده، در حالیکه این تعداد در چند روز پیش حدود ۷۰ شهر بوده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز: دکتر حمید سوری روز شنبه افزود: اگر مردم به توصیه‌های متخصصان و مسوولان در مواردی مانند سفر نکردن، قرنطینه خانگی و عدم حضور در اماکن عمومی و شلوغ توجه کنند، مانع گسترش روند این بیماری خواهند شد.

وی اظهار داشت: گرچه سرعت گسترش اپیدمی بیماری کرونا در کشور کمتر شده ولی هنوز لازم است تمهیدات محافظتی و پیشگیری بیماری بسیار جدی گرفته شود و این نکته به معنی کم رنگ شدن اقدامات پیشگیرانه تلقی نشود.

سوری تاکید کرد: باید کنترل بیشتری در مبادی ورودی و خروجی شهرهایی که هنوز این ویروس منتشر نشده انجام گیرد و از ورود افرادی که علائم اولیه بیماری مانند تب و سرفه را دارند، جلوگیری شود؛ این کار سبب می شود تا این مناطق از ابتلا به بیماری کرونا مصون بمانند.

عضو ستاد مدیریت کرونا با اشاره به اینکه ارزش زمان در اپیدمی های حاد بسیار بالاتر از شرایط عادی است، گفت: شجاعت و سرعت تصمیم‌گیری در این مواقع یک نکته کلیدی در کم کردن بار ناشی از این اپیدمی ها از جمله کوروناویروس جدید است.

مسافرت نکنیم

وی ادامه داد: علیرغم محدودیت های ترافیکی از روز گذشته در محورهای شمال کشور و توصیه های اکید مسؤولان، متاسفانه شاهد افزایش موج سفرها هستیم، این کار می تواند اپیدمی کرونا را گسترش دهد که باید از این کار خودداری شود.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت تردد برای برخی خودروها در محورهای ورودی به استان گیلان و مازندران خبر داد و اعلام کرد که برابر تصمیمات اتخاذ شده و با هماهنگی استانداری محدودیت تردد در محورهای ورودی دو استان گیلان و مازندران اعمال شده و براین اساس، تنها خودروهای دارای پلاک همان استان اجازه ورود به این استان ها را دارند.

وی ادامه داد: سفر مردم سبب می‌شود تا شهرهای عاری از آلودگی هم در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار گیرند که برای پاک نگهداشتن این شهر باید از مسافرت خودداری کنیم.

سوری با اشاره به اینکه جلوی ورود افراد مبتلا به مکان های عمومی باید گرفته شود، گفت: مردم در ارتباطات باید فاصله را حفظ کنند، با رعایت این موضوع می توان چرخه انتشار ویروس را قطع کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا