بین‌المللی

ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا جنایت علیه بشریت است

معاون رییس جمهوری ونزوئلا، تحریم‌های یکجانبه دولت آمریکا را علیه کشورش محکوم و جنایت علیه بشریت توصیف کرد.

به گزارش روز شنبه به وقت محلی تارنمای تله‌سور، «دلسی رودریگز» در کنفرانسی خبری با اشاره به شکایت ونزوئلا از آمریکا در دادگاه لاهه، گفت: تحریم‌های زورگویانه و یکجانبه، به سلاحی برای کشتن مردم تبدیل شده و به همین دلیل، چنین تحریم‌هایی جنایت علیه بشریت و حمله علیه غیرنظامیان است.

به گزارش ایرنا؛ وی افزود: دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با اعمال تحریم‌ها، نیت واقعی خود را که تغییر رژیم در ونزوئلا بوده، آشکار کرده است.

معاون رییس جمهوری ونزوئلا تأکید کرد که سیاست خارجی آمریکا خارج از حدود قانون است.

رودریگز ادامه داد که سیاست خارجی دولت ترامپ یک سیاست غیرقانونی و خلاف حقوق بین‌الملل است.

وی در مورد شکایت ونزوئلا از آمریکا، گفت: شواهدی که ارائه شده، از منظر حقوقی نشان می‌دهد که واشنگتن از دسامبر ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ چه اقداماتی علیه ونزوئلا انجام داده است.

«نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا ۲۴ بهمنماه اعلام کرد که این کشور پرونده اقدامات و تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کاراکاس را به دیوان بین‌المللی کیفری (لاهه) ارجاع داده است.

وی، اقدامات و تحریم‌های یکجانبه آمریکا را جنایاتی علیه بشریت و مردم ونزوئلا توصیف و بر حقوق ملت کشورش برای برخورداری از صلح و حق حاکمیت در ونزوئلا تأکید کرد.

مادورو افزود: ما به دنبال محکوم کردن قاطعانه اقدامات جنایتکارانه آمریکا علیه مردم ونزوئلا در دیوان بین‌المللی کیفری(لاهه) هستیم. این حجم از تجاوز و تحریم از سوی واشنگتن دیگر کافی است. ونزوئلا خواهان عدالت است.

ونزوئلا در ۲ سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته خود را تجربه کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا