اخبار

مسبب این فجایع دردناک کیست؟

برخورد کاملاً سیاسی-عقیدتی سران حکومت ولایی و روحانیت مرتجع با فاجعهٔ سرایت ویروس کرونا، و مدیریت ضعیف و کم‌اثر دستگاه‌های دولتی در مقابله با این ویروس خطرناک که به‌سرعت به شهرهای متعدد کشور منتقل شده است، بیش از پیش نشانهٔ بی‌کفایتی و دروغ‌گویی حاکمان واپس‌گرا و تاریک‌اندیش ایران است….

بر اساس آمار حکومتی ساعتی ۱۵ نفر در ایران به کرونا مبتلا می‌شوند؛ رکورد ساعتی ۴۵ مبتلا هم داشته‌ایم،در هر ساعت یک تا دو نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند،هنوز کسی نمیداند چرا ۳۰ بهمن قم قرنطینه نشد .

دکتر کوروش گودرزی‌پور، پزشک بیمارستان مفید تهران، قربانی کرونا شد.

به گزارش رکنا، دکتر کوروش گودرزی‌پور، فوق‌تخصص هماتولوژی و انکولوژی کودکان بیمارستان مفید تهران، به علت ابتلا به بیماری کرونا چشم از جهان فرو بست.

دکتر گودرزی پور متولد سال ۱۳۵۰ تهران بود و یک دختر سه ساله از وی به یادگار مانده است. وی دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه آزاد تهران، تخصص اطفال از دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص خون از دانشگاه علوم پزشکی بهشتی بود.

چاپ مقالات معتبر بین المللی، رتبه اول بورد تخصصی و کسب عنوان استاد نمونه از جمله سوابق علمی دکتر گودرزی پور بوده است.

وی عضویت در شورای مرکزی تحقیقات خون، عضو کمیته ارزشیابی دانشکده پزشکی، منتور بیمارستان کودکان مفید و مسئول هموویژیلانس بیمارستان کودکان مفید را در کارنامه خود داشت.

پزشک مردمی شفت به دیار باقی شتافت

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شفت گفت: دکتر محمدعلی ربیعی از جمله پزشکانی بود که تا آخرین لحظات زندگی خود به مداوای بیماران کرونایی پرداخت و در این راه جان خود را فدای سلامتی مردم شهرستان شفت کرد.

وی با اشاره به اینکه این طبیب حاذق از جمله پزشکانی بود که مردم بی بضاعت را رایگان معاینه می‌کرد گفت: وی محبوبیت زیادی بین مردم شهرستان شفت داشت.

سلیمانی افزود: این پزشک نامی گیلان پس از چند روز مداوای مستمر بیماران شفت، چند روز پیش برای درمان خود به تهران رفت که متاسفانه امروز در بیمارستان دانشوری تهران به علت عفونت دستگاه تنفسی، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

درگذشت جراح خوشنام در بابل بر اثر کرونا

دکتر فرید نیرویی جراح خوشنام و مهربان بابل (استان مازندران) در اثر بیماری کرونا در بیمارستان یحیی نژاد بابل در گذشت.

بنا به گزارشها، خبر‌هایی که از استان‌های شمالی کشور به گوش می‌رسد، نگران‌کننده است. در برخی از شهرستان‌ها حتی یک پزشک هم وجود ندارد. در این میان مقامات وزارت بهداشت به پنهانکاری ادامه می دهند.

خبرگزاری ایرنا در گزارشی نوشت: مازندران در شرایط کنونی وضعیت مساعدی ندارد. این موضوع را خود مسئولان نیز اعلام می‌کنند. در چنین شرایطی این که رشد تعداد مبتلایان در مازندران چگونه از روند رو به رشد بیش از ۱۰۰ درصدی به حدود ۲ درصد نزدیک شده، ابهامی پررنگ در اطلاع‌رسانی آماری کرونا برای مازندرانی‌هاست و از نگاه بسیاری از افراد و حتی کارشناسان می‌تواند به عادی جلوه دادن وضعیت در نگاه مخاطبان کمک کند که می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری داشته باشد.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت به خبرنگار ایرنا گفت: وقتی آمارها را محدود کنیم، در جذب امکانات ممکن است با چالش مواجه شویم. معتقدم که رشد آمار مبتلایان در مازندران بسیار بالاست و در بیان آمارهای این موضوع باید تصمیم منطقی اتخاذ شود. مشاهدات من در این حوزه انتخابیه نشان می‌دهد که شرایط مساعدی نیست و در حال حاضر آمار مبتلایان را به همان عدد هزار و ۲۲۶ نفر نزدیک‌تر می‌دانم.

تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در شهر بابل معلوم نیست. در ویدئوی زیر هموطنی در این باره گزارش می دهد.

این تنها اسامی پزشکانی است که در این شهر مبتلا به کرونا و یا فوت شده اند

اسامی پزشکان متخصص در شهر بابل که تا تاریخ ۱۶اسفند به بیماری کرونا مبتلا شده یا درگذشته‌اند بشرح زیر است:
۱. دکتر صمدی. فوت
۲. دکتر نیرویی. کما
۳. دکتر نیاکی. بستری حاد
۴. دکتر تمدنی. بستری حاد
۵. دکتر روشن. بستری
۶. دکتر بابایی. بستری
۷. دکتر داوودی. بستری
۸. دکتر پور حسین. بستری
۹. دکتر منادی. بستری

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=S-Zt97ls1DI&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا