حقوق بشر

تشکیل پرونده جدید برای آتنا دائمی،‌ فعال مدنی زندانی،‌ هم‌زمان با بحران کرونا در زندان‌ها

خانواده آتنا دائمی،‌ فعال مدنی محبوس در زندان اوین، اعلام کرد که هم‌زمان با شرایط بحرانی زندان‌ها به دلیل شیوع کرونا پرونده جدیدی برای این زندانی در ارتباط با حمایت از کشته‌شدگان اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه تشکیل شده است.

انسیه دائمی، خواهر این زندانی سیاسی، روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه در صفحه توییتر خود نوشت: «امروز آتنا تلفن زد و گفت توی این شرایط که همه ملاقات‌ها و تمام اعزام‌ها به بیمارستان‌ها لغو شده، آتنا را برای پرونده جدید در خصوص تحصن در حمایت از کشته‌شدگان آبان به شعبه ٢۴ دادگاه انقلاب فراخواندند.»

به گفته او، آتنا دائمی به دلیل شیوع کرونا از رفتن به دادگاه خودداری کرده است.
آتنا دائمی شامگاه ۱۰ دی‌ماه طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش اعلام کرده بود که به دلیل این تحصن به بخش «دو-الف» اوین تحت کنترل اطلاعات سپاه پاسداران منتقل شد.

خواهر این فعال مدنی زندانی همچنین نوشته که با وجود توصیه چندماهه پزشک برای بستری شدن آتنا،‌ قوه قضاییه به آن توجهی نکرده است.

او همچنین از عدم موافقت با مرخصی دائمی در «شرایط بحرانی» انتقاد کرد.

خواهر این زندانی در ادامه توئیت خود درباره روند پرونده جدید نوشت: «سرعت پیگیری این پرونده آن‌قدر بالا بود که حتی اجازه ندادن که وکیل آتنا پرونده آتنا رو بخونه حتی برای همین اعزام هم ابلاغیه‌ای صادر نشده و به سرعت دادگاه تشکیل شده، توی این شرایط بحرانی کشور این عجله به چه علتیه؟»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا