گوناگون

ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراین را تحویل می‌دهد

پس از گذشت دوماه از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی؛ یک مقام ایرانی گفت تهران با ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به این کشور موافقت کرده است.

عصر ایران- نماینده ایران در “سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی” (ایکائو) وابسته به سازمان ملل متحد به رویترز گفت سازمان هواپیمایی ایران موافقت کرده دو جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراین را تحویل کییف دهد.
پیش بینی می‌شود اوکراین نیز برای دریافت اطلاعات این جعبه سیاه ها، آن‌ها را به آمریکا یا فرانسه ارسال کند، زیرا این دو کشور توانایی دریافت و خواندن اطلاعات این جعبه سیاه‌ها را دارند.
هواپیمای مسافربری اوکراین روز ۱۸ دی ماه گذشته در نزدیک تهران با شلیک موشک نیرو‌های مسلح ایران، سرنگون شد و همه ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند.
ایران قبلا گفته بود جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراین را به هیچ کشوری تحویل نمی‌دهد. تهران امکانات دریافت اطلاعات جعبه‌های سیاه این هواپیما‌ها را ندارد.
فرهاد پرورش رئیس هیات ایران در مقر سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی در شهر مونترال کانادا گفت که هیات ایرانی از کشور‌های دیگری نیز برای مشارکت در خواندن اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما دعوت کرده است.
خبرگزاری رویترز در این باره می‌نویسد: این اقدام ایران به بن بست دو ماهه درباره سرنوشت جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی پایان می‌دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا