بین‌المللی

کوبا تحریم آمریکا علیه شرکت تابعه «روس‌نفت» را محکوم کرد

برونو رودریگز پاریلا (Bruno Rodriguez Parrilla) وزیر امور خارجه کوبا تحریم‌های آمریکا علیه شرکت بین‌المللی «تی. ان. کی تریدینگ اس. ای» را که زیرمجموعه شرکت روس نفت روسیه است، محکوم کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری تاس، این مقام کوبایی در پیامی توئیتری ضمن ابراز محکومیت تحریم های آمریکا علیه این شرکت که در ونزوئلا فعالیت می کند، نوشت: این اقدم سیاستی جنایتکارانه را نشان می دهد که منافع مردم را هدف قرار می دهد.

آمریکا هدف از این تحریم را فشار بر نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برای مذاکره دانسته است.

این دیپلمات ارشد کوبایی افزود: در حالی که تلاش های جهانی بر مهار کووید ۱۹ متمرکز است دولت آمریکا اقدامات تهاجمی یکجانبه ای را علیه شرکت «تی ان کی تریدینگ» به بهانه تجارت با ونزوئلا بکار بسته است. این نقض جدید قوانین بین المللی است. سیاست جنایتکارانه علیه مردم را متوقف کنید.

واشنگتن مدعی است این شرکت با با تامین نفت ونزوئلا تحریمهای اولیه علیه این کشور را نقض کرده است.

دولت آمریکا ۲۹ بهمن ماه (۱۸ فوریه) شرکت تابعه روس نفت و «دیدیه کاسیمیرو» (DidierCasimiro) رئیس آن را به دلیل فروش نفت ونزوئلا تحریم کرد.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش گفت چنین اقداماتی تنها به وخامت روابط بین روسیه و ایالات متحده آمریکا منجر می شود.

ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته خود را تجربه کرده است. این کشور که از زمان حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با شدیدترین فشارها و تحریم‌های واشنگتن مواجه شده، در دو سال گذشته توانسته در برابر این فشارها مقاومت کند.

شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا