بین‌المللی

شمار بهبود یافتگان کرونا در چین به حدود ۶۷ هزار تن رسید

کمیسیون ملی بهداشت چین امروز یکشنبه اعلام کرد با درمان یک هزار و ۳۷۰ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل بهبود یافتگان بیماری ناشی از ویروس کرونا در این کشور به ۶۶ هزار و ۹۱۱ تن رسید.

به گزارش ایرنا کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین روز یکشنبه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ تن دیگر به شمار مبتلایان به ویروس کرونا اضافه شده در حالی که در همین مدت ۱۰ نفر دیگر هم جان باخته اند.

گزارش می افزاید شمار مبتلایان در چین تا کنون به ۸۰ هزار و ۸۴۴ تن و تعداد جان باختگان هم به سه هزار و ۱۹۹ نفر رسیده است.

همزمان اعلام شد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ فرد که از خارج از چین وارد این کشور شده به کرونا مبتلا بوده اند که با این رقم شمار کسانی که از خارج وارد این کشور شده و به کرونا مبتلا بوده اند به ۱۱۱ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش در هنگ کنگ نیز تا کنون ۱۴۱ تن، ماکائو ۱۰ و تایوان نیز ۵۳ تن به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۱۱ تن بهبود یافته و ۵ نفر هم فوت شده اند.

سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته در خارج از چین ۹۷۵۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۲۴ تن هم فوت شده اند بر اساس این امار تا کنون در خارج از چین ۶۱ هزار و ۵۱۸ نفر مبتلا و دو هزار و ۱۹۹ نفر هم جان باخته اند.

بازگشایی پارک ها و مکان های تفریحی چین

به دنبال کاهش شمار مبتلایان و فروکش کردن تب کرونا در چین، شماری از پارک ها و مکان های گردشگری شهری این کشور بر روی مردم باز شده و شمار دیگری هم در حال بازگشایی است.

به گزارش روزنامه شانگهای دیلی از شرق چین، پارک ها و مکان های گردشی و موزه های این شهر بتدریج به روی عموم باز می شود اما محدودیت های زمانی برای مردم در نظر گرفته خواهد شد و شمار معدودی در روز می توانند از آنها بازدید کنند.

از شهر «نن جینگ» در جنوب شرق چین هم خبر می رسد که دولت محلی بیش از ۴۵ میلیون دلار برای مصرف بیشتر و افزودن به تقاضای مردم و هزینه کردن بیشتر برای تحرک اقتصادی اختصاص می دهد.

در استان هوبی کانون شیوع بیماری در مرکز چین که شمار مبتلایانش بشدت کاهش یافته است دولت محلی تحت تدابیر کنترلی و با برخی از محدودیت های خاص اجازه تردد و گردشگری را در برخی از نقاط صادر کرده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین نیز اعلام کرده که با کاهش شمار مبتلایان در واقع چین از نقطه اوج شیوع فاصله گرفته است و آمارهای اخیر نیز این را تایید می کند.

در روز جمعه گذشته فقط ۴ نفر در استان هوبی به کرونا مبتلا شدند و هفت مورد ابتلای دیگر در شهرهای شانگهای، پکن و استان گانسو از آمریکا، ایتالیا و عربستان به چین بازگشته بودند.

در شماری از شهرهای چین نظیر شانگهای اعلام شده است که مردم قبل از اینکه بخواهند از موزه ها و یا مراکز تفریحی، گردشگری و پارک های سرگرمی بازدید کنند باید از قبل ثبت نام نمایند.

در شانگهای چین برای مثال روزانه فقط ۲ هزار نفر می توانند از پارک ها آنهم برای ۲ ساعت بازدید کنند و بین ۳ تا ۵ هزار نفر مجاز به حضور در موزه ها پس از ثبت نام اینترنتی هستند و ساعات کار این مراکز تفریحی نیز محدود است.

در شهر پکن هنوز گردهمایی ها و تجمع ممنوع است حتی اعلام شده است که مردم حق برگزاری مراسم در ماه آوریل برای تعطیلات روز اموات و تجمعات را ندارند با این وصف بتدریج برخی از فعالیت های روزمره تفریحی و گردشی در بسیاری از شهرها در حال انجام است با این تفاوت که هنوز تفریحات داخل سالن از جمله استفاده از استخرهای سرپوشیده و سینماها ممنوع است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا