گوناگون

بحران کرونا؛ رویه های همیشگی سران رژیم

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با انتقاد از رویه‌های صداوسیما در مورد اطلاع رسانی پیرامون کرونا، گفت: گاهی نحوه اطلاع رسانی در شرایطی که در شیب مبارزه هستیم مردم را سست می‌کند…

به گزارش ایسنا، رضا کرمی محمدی گفت: خاطرم هست در روز‌هایی که ما سخت مشغول اقدامات مقابله با کرونا بودیم، وقتی تلویزیون را نگاه می‌کردیم، می‌گفتند همه چیز در حال خوب شدن است، حتی ما هم انگیزه مان را از دست می‌دادیم و می‌گفتیم شاید اشتباه از ماست. اینطور برخورد کردن آدم را سست می‌کند. ما الان در شیب مبارزه هستیم نباید کاری کنیم که مردم سست شوند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه در شیب بحران هستیم و ممکن است به شرایط بدتری برسیم، گفت: هنوز هر روز دو میلیون نفر آدم وارد تهران می‌شود و از آن خارج می‌شود و این‌ها به شهر‌ها و استان‌های اطراف می‌روند. با توجه به ظرفیت درمانی که داریم، بیمارانی که پذیرفته نشدند هنوز در شهر هستند و دارند می‌چرخند و دنبال دارو می‌گردند.

وی افزود: در روز‌هایی که شیوع ویروس کرونا شرایط بحرانی برای شهر قم ایجاد کرده و شاهد کمبود تخت‌های بیمارستانی برای بستری مبتلایان هستیم، اما متآسفانه برخی از مردم در این شرایط حساس به توصیه‌های پزشکی توجه لازم را ندارند و رفتار‌های پر خطری از خود نشان می‌دهند و موارد پیشگیری در ابتلا به این بیماری را جدی نمیگیرند.

کرونا را با آنفلوآنزا اشتباه گرفته بودیم!

معاون وزیر بهداشت در مصاحبه با تلویزیون جمهوری اسلامی درباره شیوع ویروس کرونا در کشور و پیامدهای فاجعه بار آن گفت: دیر متوجه شدیم چون کرونا را با آنفلوآنزا اشتباه گرفته بودیم! اما خیلی زود می‌خواستیم مرز با چین بسته شود اما جدی نگرفتند.

وی در پاسخ به این سئوال که یک بار اعلام شد بازرگانی که اهل قم بوده و به چین رفت‌وآمد داشته ویروس را آورده است. این درست است؟، گفت: اینطور نیست که بگوییم فقط یک نفر بوده. افرادی که در ایران بودند و به چین می‌رفتند و می‌امدند خیلی زیاد بودند. کارگران و مهندسین چینی داریم که در برخی بخش‌های صنعتی کشور کار می‌کنند و در قم و در شهرهای دیگر حضور دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: مجموعه اینها باعث شد و از همه مهم‌تر آن زمانی که چین اعلام نکرده بود و به طور عادی رفت‌وآمد داشتیم. آن به خصوص خیلی باعث شد در قم یکباره این اوج بگیرد.

مدیریت بحران خودش همیشه در بحران است!

یک نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید که دولت باید هر چه سریع‌تر تصمیم به محدودیت تردد در پایتخت و تعطیلی ادارات بگیرد.

طیبه سیاوشی گفت: اگر از ابتدا شهری که کرونا از آن شروع شد قرنطینه می شد، به استان های دیگر با این شدت سرایت نمی کرد و استانهایی همچون گیلان، مازندران و تهران به این شدت درگیر این بیماری نمی شدند.

وی ادامه داد: ما همیشه وقتی بحران به وجود می آید به مدیریت بحران نیاز داریم اما متاسفانه خود آن مدیریت همواره در بحران است و ما مشکل بحران مدیریتی داریم و در همین قضیه نیز هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها وجود ندارد

از سوی دیگر نجفی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس در نامه ای به روحانی نوشت:علی‌رغم سیاست عادی‌نمایی در پیش گرفته شده، زبانه‌های بحران شعله‌ورتر می‌شود و ساعات طلایی مهار آن از کف می‌رود.

روزنام جهان صنعت نیز به نقل امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس نوشته است: مهم‌ترین عواملی که سبب شکست ما در مقابل اعراب و مغول و… شد، بی‌اعتمادی مردم به حاکمان بوده است. این بی‌اعتمادی الآن هم موجود است.

مقام کرونایی کجاست؟

سایت برترین‌ها نوشت: ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت که پیش از این «قرنطینه» را اقدامی نه چندان مثبت برای کنترل کرونا دانسته بود، حالا ظاهرا چند روزی‌ست که در یک قرنطینه خانگی‌ست.

این منبع نوشت: از حدود ده روز پیش که ابتلای حریرچی به کرونا تایید شد، او در انظار عمومی حاضر نشده و هیچ خبر موثقی از او در دست نیست! وی در مذمت قرنطینه گفته بود: ما به هیچ وجه با قرنطینه موافق نیستیم. قرنطینه برای قبل از جنگ جهانی اول است، برای طاعون و وبا. چینی‌ها هم از قرنطینه‌ای که انجام دادند، راضی نیستند!!

حریری در توضیح مخالفت دولت با قرنطینه گفته بود: «قرنطینه تبعاتی دارد. اگر یک شهر را قرنطینه کنیم، افراد ساکن شهر چه کنند؟ همه به مسافرت بروند، ویروس در همه کشور پخش می‌شود.»

فیلم زیر؛ دروغ شاخدار معاون وزیر بهداشت دولت روحانی: سال پیش ۲۸ میلیون نفر در آمریکا بر اثر آنفلوانزا مُردند…

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=gQ_UwpHfydY&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا